Derby se Zbrojovkou mají náboj vždycky, tentokrát to ale bude ještě mnohem speciálnější, souhlasíte?

Myslím, že to bude hodně vyhecovaný zápas. Zároveň ale doufám, že to nebudeme moc hrotit, udržíme nervy na uzdě a nebudeme třeba sbírat zbytečné karty. Doufám, že zápas zvládneme 
k naší spokojenosti.

Nebudete náhodou na hřišti vnímat a plnit pokyny trenéra Habance, který ještě před pár měsíci křičel z lavičky na vás?

(smích) Myslím, že už ne. Nový trenér už nás přece jen nějaký ten měsíc vede, takže si to nespleteme (úsměv).

Bývalý kouč zná vás, vy zase jeho metody – pro koho to bude výhoda?

Vzájemně se známe opravdu dobře, ale čí to bude výhoda, to se ukáže až při samotném zápase. Věřím ale, že výhoda nakonec bude na naší straně.

Co myslíte, že na vás připraví? S jakou taktikou Zbrojovka vyrukuje?

Myslím, že budou hrát to, co trenér Habanec ordinoval i tady. Ale přece jen tam má jiné hráče, takže to asi bude trošku odlišné.

Na brněnské lavičce bude sedět i Libor Došek. Předpokládám, že jako zkušení hráči jste k sobě měli blízko – proběhlo už nějaké hecování před zápasem?

Zatím ne. A doufám, že ani nic nebude, já to příliš nevyhledávám. Po zápase ale určitě pokecáme. A protože nerad prohrávám, tak doufám, že vyhrajeme a lepší náladu budu mít já (smích).

Zvedla výhra nad Bohemians hodně náladu v kabině? Je cítit úleva, že jste důležitý zápas zvládli?

Strašně jsme potřebovali vyhrát a jsem rád, že se to povedlo. Hra sice nebyla optimální, důležité ale je, že jsme získali tři body a opět se nám povedlo dát dva góly. Určitě nám to náladu zvedlo, je to ale teprve začátek a my potřebujeme další body.

Určitě. Zvlášť když týmy, se kterými se počítalo na spodní příčky, jich získávají nečekaně hodně. Co říkáte na to, jak se daří Zlínu, Karviné, Hradci Králové?

Je ještě brzo to hodnotit. Jak na tom kdo bude, to se ukáže až v dalších kolech. Je ale pravda, že se to pomalu bude odlepovat, dobře začít je důležité. Zatím ale vůbec nejde říct, kdo uvízne ve spodních patrech tabulky.

I když se štěstím, tak se vám proti klokanům povedlo vzadu udržet nulu. Jak moc je důležitá?

Je to velké povzbuzení. Pro každého je nula vzadu dobrá, hned se cítíte líp, když se nedostane gól. A že jsme měli štěstí? To musí být. Když není štěstí, tak můžeš kolikrát hrát dobře, jak chceš, a stejně nic neuhraješ.

Do zápasu už naskočil Juraj Chvátal. V jaké formě se vrátil ze Sparty?

Zatím mu chyběla herní praxe, ale Juraj je mladý kluk a rychle se do toho dostane. Když naskočí, tak nám na hřišti určitě pomůže.

Musel znovu dávat zápisné?

No, o tom si ještě musíme promluvit (smích). Ale myslím, že nebude muset. Dával jej před rokem, teď už je to náš hráč.

Po minulé sezoně se spekulovalo, že ukončíte kariéru, nakonec jste se rozhodl pokračovat. V nové sezoně jste zatím odehrál plný počet minut, takže zdraví drží?

Zatím je to dobré, uvidíme, jak to půjde dál. Zatím jsem spokojený.

Předpokládám, že svého rozhodnutí pokračovat nelitujete…

Fotbal mám rád, psychicky, fyzicky i herně se cítím dobře, takže určitě nelituji. Roky se sice už pomalu ukazují, ale zatím to jde (úsměv).

S jakým výsledkem byste byli v Brně spokojení?

Asi bychom brali i remízu, ale výhra by byla lepší. Každopádně se opět pokusíme udržet čisté konto, což by byl dobrý základ pro zisk tří bodů, protože góly se nám zatím daří střílet.

Po utkání na Zbrojovce je reprezentační pauza, takže by bylo dvojnásob nepříjemné prohrát…

Určitě budeme mít velkou motivaci uspět. Pak nás totiž čeká další, ještě vypjatější derby se Zlínem, na které se musíme dobře připravit. I když tam hlavně půjde o srdíčko a předchozí výsledky na ten zápas nebudou mít žádný vliv.