Už při pouhém pohledu bylo vidět, že by se setkání s novináři nejraději vyhnul. „Jsme strašně zklamaní. Když dostanete gól v poslední minutě, a ještě ze situace, na kterou nás trenér upozorňoval, tak to je prostě špatně,“ dobře věděl ostřílený fotbalista.

Liberecký Slovan přijel na Slovácko s nálepkou mužstva, které ze sedmi zápasů venku pětkrát vyhrálo a dvakrát remizovalo. Domácím stačilo pár sekund a mohli exkluzivní tažení Liberce alespoň trošku přibrzdit. „Soupeř byl určitě hratelný, ale to je v naší lize každý. My musíme do konce podzimu uhrát minimálně tři body, jinak to nemůžeme hodnotit dobře,“ poznamenal důrazný záložník, který si po čtvrté žluté kartě v příštím zápase nezahraje.

„Myslím, že moje karta byla spravedlivá, Štajnera jsem zasáhl do lýtka,“ sportovně přiznal Kordula. U obou inkasovaných branek Slovácka se „motal“ obránce Petr Reinberk, přesto domácí kapitán jeho výkon nechtěl vůbec hodnotit. „To si tady přece nebudeme rozebírat, čí to byl gól. To si myslím, že sem vůbec nepatří,“ smetl Kordula ze stolu dotaz na hrubky svého spoluhráče.

Liberecké duo Michal Rabušic a Theodor Gebre Selassie na tiskovce naopak rozdávalo úsměvy. Úspěšný reprezentant z barážového dvojzápasu proti Černé Hoře prý neměl s motivací na ligový zápas žádné problémy. „Kupodivu to šlo celkem hladce. Jeli jsme sem dlouho a nechtěli jsme se vracet bez bodů. Myslel jsem, že to bude horší. Hlavně jsem ale měl dát z mojí šance gól. Asi jsem moc přemýšlel, jak to zakončit. Měl jsem do míče bouchnout a možná by to propadlo do brány. Chtěl jsem to řešit technicky, balon si mi ale dostal pod nohu a vznikla z toho taková šmudla. Na druhou stranu se mi povedlo na jednu branku přihrát, tak snad to nebylo tak zlé,“ povídal reprezentační obránce.

Mužem zápasu byl ale bezesporu jeho spoluhráč Michael Rabušic. Podepsal se pod oba góly hostů a ve statistikách si v kolonce vstřelených branek v letošním ročníku Gambrinus ligy polepšil na číslo sedm. Odchovanec jihlavského fotbalu prý do poslední minuty věřil v zisk tří bodů. „Rozhodující gól může přijít kdykoliv, i když to vypadalo na remízu, rozhodlo se až v závěru, takové zápasy prostě jsou,“ ohlédl se za utkáním útočník Liberce, který oba své zásahy zaznamenal z bezprostřední blízkosti. „Já nevezmu na půlce balon a neudělám deset borců, dávám většinou takové ušmudlané góly. Jsem rád, že mi to tam padá. Počítají se všechny branky,“ konstatoval Rabušic.

Stanislav Dufka