„Náš výkon byl oproti minulému týdnu pouze průměrný. Mé očekávání i požadavky jsou vyšší,“ říká nástupce kouče Gúčika.

Sobotní duel, který se hrál na umělé trávě v Kroměříži, rozhodla efektivita divizního celku. „Zápas byl ofenzivně laděný, klidně mohl skončit remízou 6:6. Kvasice mě mile překvapily tím, jak dobré mužstvo mají. My jsme měli víc štěstí ve finální části. Soupeř si taky vypracoval šest, sedm vyložených šancí. Více by tomu seděla remíza,“ uvedl Sameš.

Jeho týmu patnáct minut trvalo, než se pořádně probral. Kvasice byly v úvodní čtvrthodině lepší a na začátku utkání si vypracovaly dvě vyložené šance. Celek z Uherskohradišťska ale nepříjemné chvíle přečkal a postupně se dostal do hry.

„I tak tam ale v našem podání bylo velké množství nepřesných přihrávek a jednoduchých ztrát,“ posteskl si Sameš. „Chyběla nám trpělivost, byli jsme dost zbrklí a po ztrátě míče museli soupeře nahánět,“ přidal kouč Strání.

Ve zbytku první půle se hra přelévala z jedné strany na druhou, góly ale dávalo pouze Strání. Skóre otevřel Hruboš, na 2:0 zvýšil v závěru poločasu Lorenc.

Druhá půle byla ještě otevřenější, gólů padlo ještě pět. „Zkoušíme a zdokonalujeme i jiné rozestavení, takže jsem ve druhé půli sledoval reakce hráčů. Ukázalo se, že nás trápí přepínání z útočné do obranné fáze. Přechody jsou v našem podání pomalé, i proto jsme dostali dvě branky a několik dalších moli obdržet,“ prohlásil Sameš.

Divizní tým nechával soupeři z nižší soutěže hodně volného prostoru, Kvasičtí toho ale nedokázali využít, z několika tutovek dali pouze dva góly.

Strání nakonec lídra krajského přeboru přesvědčivě porazilo, do startu jarních odvet má však stále co zlepšovat. Vedení klubu dál shání posily. Kádr je totiž úzký a při marodce mohou mít Popelka a spol. problémy.

„Snažíme se hledat, zkoušíme oslovit nějaké kluky, ale je to hodně těžké, protože většině hráčů chybí ambice. Všichni žijí v nějaké komfortní zóně, ze které odmítají vystoupit,“ dodal Sameš zklamaně.

Drsnou lekci dostalo v sobotu béčko Slovácka, které na umělé trávě v Kunovicích prohrálo s juniorkou Slovanu Bratislava 0:6. „Soupeř měl překvapil, měl opravdu výborný tým. My jsme se Slovanem drželi krok pouze v úvodu utkání, jinak byl zápase jasně v režii hostů ze Slovenska,“ přiznal trenér rezervy Slovácka Pavel Němčický.

Tomu zvedli náladu alespoň svěřenci z Osvětiman. Lídr I. A třídy skupiny totiž vypráskal Staré Město 8:0.

Příští sobotu se Strání utká právě s juniorkou Slovácka. V případě příznivého počasí se utkání odehraje v Uherském Hradišti na přírodní trávě. „Definitivní rozhodnutí ale padne až na konci týdne,“ dodal Němčický.

Přípravný fotbal -

Kvasice – FC Strání 2:5 (0:2)

Branky Strání: 77. a 88. Bruštík, 18. Hruboš, 42. Lorenc, 67. Michalec

FC Strání: Popelka - Gardian, Frühauf, Lorenc, O. Čaňo, V. Čaňo, Silnica, Hruboš, Horňák, Michalec, Spáčil. Střídali: Čubík, Pavluš, Bruštík.

Další výsledky: Slovácko B – Slovan Bratislava B 0:6 (0:4), Osvětimany – Staré Město 8:0.