Přesto se fotbalisté Strání se všemi nepříznivými okolnostmi vypořádali velmi slušně a pod vedením nového slovenského kouče Igora Gúčika skončili v divizi D po polovině soutěže jedenáctí.

Čtyři výhry, pět remíz a sedmnáct bodů jsou slušným příslibem do jarních odvet. „Při troše štěstí, a pokud bychom měli nějaké útočníky, tak jsme na tom mohli být ještě lépe. Celkově jsme však spokojení. Naším cílem ale dál zůstává záchrana,“ říká trenér Strání Igor Gúčik.

Třiačtyřicetiletý kormidelník se do klubu vrátil po několika letech. Dříve v týmu působil jako hráč, nyní převzal mužstvo v roli hlavního kouče. I když celek z Uherskohradišťska neměl po několika odchodech přehnané ambice, nakonec podzim zvládl se ctí. „Hlavně jsem se snažil u hráčů změnit myšlení. Venku jsme minulý rok získali jediný bod. Teď jsme do každého zápasu šli s cílem zvítězit. I když nám některé zápasy úplně nevyšly, chlapci tomu začali věřit,“ uvedl Gúčik.

Toho svým přístupem a výkony potěšili hlavně mladí hráči a odchovanci. „Všechno brali naprosto vážně a stali se nedílnou součástí týmu,“ pochvaluje si.

I když mužstvo fungovalo a poctivou hrou trápilo silnější soupeře, vedení Strání cítí, že je úzký kádr potřeba doplnit. „Sháníme hráče na tři posty, hlavně křídelníky a útočníky. Něco máme rozjednané, ale počkáme si, co nám nabídnou manažeři nebo kde se nějaký hráč uvolní,“ říká Gúčik.

Velkou výzvou pro případné posily divizního klubu je kompletně nové zázemí, které by mělo být dostavěno v únoru, a také deset domácích zápasů. „Na jaře nebudeme moc cestovat, což by se některým fotbalistům mohlo líbit,“ ví slovenský kouč.

Kromě zdlouhavého ježdění na zápasy odpadá hráčům Strání také převlékání po různých buňkách. V areálu hřiště totiž vyrostly zbrusu nové kabiny. „Celý půlrok byl pro nás hrozně náročný. Kluci to neměli jednoduché. Složité podmínky nás ale semkly a nakonec to bylo celkem fajn. Do nového se ale všichni těšíme,“ přiznává Gúčik, který si pochvaluje spolupráci s vedením klubu i představiteli obce. „Ve Strání je super parta lidí, co má ráda fotbal, což je nejdůležitější,“ říká.

Neoblíbenou zimní přípravu zahájí borci z moravsko-slovenského pomezí v úterý 8. ledna. „Trénovat budeme třikrát týdně. Nabrat musíme hlavně hrubou sílu, protože čtvrtá liga je nesmírně náročná soutěž. Většina týmů nehraje pohledný fotbal, ale spíš je k vidění bojovnost, souboje a agresivita,“ připomíná Gúčik.

Jeho tým se před jarními odvetami utká výhradě se slovenskými soupeři. „Chtěli jsme se vymanit ze stereotypu a udělat nějakou změnu,“ vysvětluje trenér Strání.

Po posílení týmu chce předvádět ještě lepší fotbal a hlavně v domácím prostředí bavit diváky. „Věřím, že výsledky budou ještě lepší než na podzim, ale všechno se odvíjí od doplnění mančaftu,“ dodává.