„Pět vstřelených branek mě samozřejmě potěšilo, naše efektivita byla slušná. Měli jsme i další náznaky šancí. Oproti minulému zápasu jsme udělali progres. Taky naroste sebevědomí hráčů, kteří si začnou věřit,“ doufá trenér Strání Erik Sameš,

S výkonem mužstva byl spokojený. „Byly tam samozřejmě i mezery. Nebylo to nejhorší ani nejlepší. Zase jsme se ale prezentovali naší kombinační hrou. Hodně jsme drželi balon, hru měli pod kontrolou. Bohužel často jsme si přihrávali na vlastní polovině v málo nebezpečném prostoru pro soupeře. Příště chci, aby se naše hra odvíjela co nejblíž soupeřovy branky,“ přeje si Sameš.

Výhrady naopak měl k defenzivě, která se nevyvarovala zbytečných chyb. První gól celek z Uherskohradišťska obdržel při špatném bránění ve vlastním pokutovém území. „Naše stopery přeletěl míč, který útočník Napajedel uklidil do sítě,“ říká Sameš.

V té chvíli ale divizní tým vedl už 2:0. Nejprve se po půlhodině hry trefil Salay, vzápětí skóroval Hruboš.

Druhý poločas byl na branky ještě bohatší. Strání sice zásluhou střídajícího Lorence soupeři znovu odskočilo na rozdíl dvou branek, po dvou jednoduchých ztrátách při zakládání a vedení útoku, kdy favorit špatně řešil přihrávku, ale v krátkém sledu inkasoval dva góly a bylo to 3:3. „Soupeři jsme dvakrát namazali míč a ten toho využil,“ posteskl si slovenský kormidelník.

Na své svěřence se ale až tolik nezlobil. „S těmito ztrátami při našem herním stylu počítám i do budoucna,“ přiznává. „Je to daň za způsob hry, kterou chceme praktikovat,“ ví dobře. „Nechceme nakopávat balony dopředu, ale soupeře přehrát kombinacemi,“ připomíná.

„Jsem rád, že se nám to stalo v přípravě, že nás Napajedla vytrestaly. Hráči teď musí být v pozoru. Koncentrovanější i při běžných situacích,“ dodává.

Hostům úplně nefungovalo ani napadání. Při presinku se projevila nesehranost, výpadek zápasů i tréninků. „Při přesouvání si nás soupeř několikrát na můj vkus až příliš lehce vykombinoval, což bych připočítal nekompaktnosti naší obranné činnosti. Nepřesouvali se všichni, ale jen někteří. Navíc jsme byli daleko od sebe. Příště by to chtělo víc systému, ale věřím, že i tato činnost se zlepší,“ prohlásil Sameš.

Fotbalisté Strání ovšem ani za nerozhodného stavu nerezignovali. Naopak, dál hráli svoji hru a v závěru rušný duel rozhodli. Vítězství na stranu celku z vyšší soutěže vrátil Lorenc, triumf pak stvrdil další střídající hráč Pavluš.

Celku z Uherskohradišťska svědčila i umělá tráva, na kterou se vrátil po několika měsících. „Kvůli vydatnému dešti bylo všude mokro. Hrát na přírodní trávě se nedalo. Pro náš herní projev byla umělka ideální,“ myslí si Sameš.

Přesto věří, že příští přípravný duel s Lanžhotem odehraje Strání zase na přírodním pažitu. Vedení klubu dál shání posily. I proti Napajedlům nastoupili za divizní tým Čtvrtníček se Salayem, další hráči jsou v jednání. „Potřebujeme vytvořit konkurenční prostředí, tlak na kluky. Aby na sobě stále pracovali,“ dodává Sameš.

Víkendové přípravné zápasy Osvětiman s Veselím nad Moravou a Bzence s Boršicemi byly kvůli počasí zrušeny.

Přípravný fotbal 

FS Napajedla – FC Strání 3:5 (1:2)

Branky Strání: 61. a 84. Lorenc, 30. Salay, 38. Hruboš, 87. Pavluš

Strání: Popelka - Čtvrtníček, Gardian, O. Čaňo, Hruboš, Horňák, Silnica, Holík, Spáčil, Salay, Bruštík. (Čubík, Pavluš, Lorenc).

Další zápasy: Osvětimany – FC Veselí nad Moravou a Bzenec – Boršice zrušeno.