SKUPINA C

STRÁNÍ  - JALUBÍ 2:0 (0:0)

Hosté na půdě favorita postavili před šestnáctku desetičlenný val a dobře bránili. Domácí se tak do šancí dostávali především díky standardním situacím. Zatímco v první půli ze tří šancí nevytěžili nic, po změně stran už se skóre měnilo. Nejprve prošel až k zadní tyči volný přímý kop Koritiny, v 68. minutě pak dal razítko na vítězství Strání Gajdošík, jenž dorazil do sítě Koritinův přímák, který hostující gólman neudržel. Domácí pak mohli svůj náskok ještě navýšit, spoustu šancí ale neproměnili. Utkání před pěknou diváckou návštěvou bylo oboustranně tvrdé, ale korektní.

Branky: 51. Koritina, 68. Gajdošík. Diváci: 300. Strání: A. Popelka J. Mimochodek, Janík, Kolaja, P. Zderčík, Koritina, Frühauf, Gardian, Pomajbík, Gajdošík, J. Popelka. Střídali: Bruštík, R. Mimochodek, Adámek. Jalubí: Mlčák P. Kegler, Burián, Žaluda (78. Zich), Janeček (71. M. Dobiáš), T. Dobiáš, Gajdorus, Ulman, Botek, Klajn, Doseděl.

OSTR. LHOTA - KORYČANY 1:2 (0:1)

Úvod zápasu patřil jasně domácím. Už v první minutě se po zákroku koryčanského obránce na Kopečka dala pískat penalta. „Ta situace zaváněla pokutovým kopem, ale naštěstí pro nás se nepískala," oddechl si kouč hostů Vladimír Andrýsek. Zhruba po čtvrthodině hry se aktivita přesunula na kopačky Koryčan. Hosté nastřelili břevno a po půlhodině hry pálil z gólové pozice Lysko jen do domácího gólmana. Druhé břevno domácí branky zazvonilo deset minut před odchodem do kabin. Lhoťané odpověděli o dvě minuty později, ale nadějný únik Pešíka zpacifikoval koryčanský gólman. Poprvé se skóre měnilo šest minut před přestávkou, kdy Lysko přesnou přízemní střelou překonal domácího brankáře 0:1. Druhý poločas se hrálo většinou jen mezi šestnáctkami bez výrazných gólových šancí. Domácí srovnali patnáct minut před koncem. Štergenichův trestný kop z dvaceti metrů proplachtil až za záda hostujícího gólmana 1:1. Za čtyři minuty zazvonilo na straně Lhoťanů potřetí břevno z třiceti metrů napřáhl Koval, ale ke gólové radosti mu scházely centimetry. Rozhodující moment zápasu přišel osm minut před koncem. Z pravé strany centroval aktivní Koval a Štergenich ve snaze odvrátit míč nešťastně trefil vlastní branku 1:2. Závěrečný tlak Lhoty byl křečovitý a hosté si zasloužené a vybojované vítězství v pohodě pohlídali.

Branky: 75. Štergenich 39. Lysko, 82. vlastní. Rozhodčí: Bermatík Latiňák, Hanáček. ŽK: Štergenich Tesař, Věžník. Diváci: 140. Ostrožská Lhota: Šicha Krátký, Kotačka, Horák, Lučný Štergenich, Pešík, Kopeček, Hanák Bachan (82. Machala), Radoch. Trenér. J. Dominik. Koryčany: Brázda Vybíral, Samsonek, Tesař, Daníček (74. Tesař) Staněk, Koval, Hanák, Lysko Šnajdr, Věžník. Trenér: L. Andrýsek.

Fotogalerie a video z utkání Ostr. Lhota Koryčany na www. slovackydenik.cz/ lhotakorycany

SUŠICE - VLČNOV 2:0 (1:0)

Kvůli probíhajícím hodům se utkání hrálo již v sobotu dopoledne. A domácím jako by netradiční začátek vyhovoval, protože do zápasu odstartovali raketově a již ve druhé minutě překonal Vitáska parádní hlavičkou Kaštánek. Po půlhodině mohl Vlčnov srovnat krok, ale Gregorovu tutovku zneškodnil Koryčánek. Hosté byli v úvodním dějství fotbalovější, Sušice bojovnější. V úvodu druhého poločasu zaskočil po rychlém brejku hostující obranu nestárnoucí Marek a zvýšil na 2:0. Od této chvíle se Sušice soustředily na udržení výsledku, nepouštěly Vlčnov do vyložených šancí a zaslouženě oslavily první vítězství v sezoně.

Branky: 2. Kaštánek, 54. Marek. Rozhodčí: Řihák Zpěvák, Dujíček. Diváci: 100. Sušice: Koryčánek Lahola, T. Skopal, Kaštánek, Marek, Hejda, Hastík, L. Skopal, Šur, Mikulík, Fojtášek. Na střídání: Omachlík, Strakoš, Sánchez, Novák, Šuba. Trenér: Surý. Vlčnov: Vitásek Miroš, Petr Zemek I, Křapa, Uhlíř, Leško, Gregor, Tomala, Machala, Bída, Kameník. Na střídání: Polanský, Flasar, Petr Zemek II. Trenér: Bělohlávek.

SEHRADICE A - ZLECHOV 3:0 (1:0)

Hosté ze Zlechova nasadili od počátku utkání vysoké tempo, ale brzy z něj také začali slevovat. Domácí si postupně vytvářeli brankové příležitosti, až se z blízka podařilo skórovat Maňákovi. Další obdobnou příležitost ovšem autor vedoucí branky promarnil, když z blízka přestřelil branku, a tak se šlo do šaten za stavu 1:0 pro Sehradice. Druhou branku vstřelil z dálky k levé tyči Nášel. Hosté poté dostali možnost kopat pokutový kop, ale Kupka Kowalíkovu střelu lehce lapil do rukavic. Zlechov ve snaze ještě něco udělat s výsledkem otevřel obranu a na Vendelovu branku se valil jeden útok za druhým. Gólem skončil až únik Poláška, který si pohrál s bezmocným brankářem a sám zakončil. Utkání tak skončilo tříbrankovým rozdílem.

Branky: Maňák, Polášek, Nášel. Rozhodčí: Panáček Karlík, Rybka. Diváci: 100. Sehradice: Kupka Kolařík, Nášel, V. Žáček, Kraváček Blažek, Pavliš, M. Hofschneider, Krejčiřík Maňák, Polášek. Střídali: Kovář, Zavadil, Dobrota, Mikel. Zlechov: Vendel Štangl, Kedra, Vaněk, Machala, Urbanec, Zajíc, Kalmus, Kotek, Velcr, Kowalík. Střídali: Balíček, Dvořák, Jurášek.

KUNOVICE - OSVĚTIMANY 1:1 (0:0)

Utkání začalo ve svižném tempu. Obě mužstva chtěla hrát fotbal, ale většina akcí končila před pokutovým územím na pozorných obranách, takže gólmani proti vyložené brankové příležitosti zasahovat nemuseli. Druhý poločas byl přesným obrázkem toho prvního. Až v 84. minutě se domácím podařilo Ondřejem Brimem vstřelit první gól utkání 1:0. Z vedení se ale Kunovice neradovaly dlouho, protože již o tři minuty později Zýbal vyrovnal na 1:1. Bojovné utkání tak skončilo zaslouženou remízou.

Branky: 84. O. Brim 87. Zýbal. Rozhodčí: Manďák Ruman, Staško. Diváci: 175. Kunovice: Noha Uhlíř, Krček, Baný, Sklenář Černý (80. Šebák), Hřibňák (64. Hána), Schubert, O. Brim, M. Lahodný (58. Pokorný), Střelec (88. Petřek). Trenér: Klvaňa. Osvětimany: Zálešák Zapletal, P. Chaloupka, Fišer, Křemeček (23. Trefilík), Exel, Zýbal (89. Brázdil), Trávníček (71. A. Chaloupka), Válek, Žandovský, Dobeš. Trenér: Filásek.

PRAKŠICE - ZLÁMANEC 5:2 (4:0)

Zasloužená výhra domácích, kteří podali v první půli výborný výkon a už po půlhodině vedli 3:0. Do přestávky přidali ještě jeden gól a hosté byli zralí na ručník. Po změně stran ale začali Prakšičtí vlažně a hosté toho dokázali využít. Dvěma zásahy Damborského snížili na rozdíl dvou branek, a to navíc za stavu 4:1 neproměnili penaltu. V závěru utkání Zlámanec vrhl všechny síly do útoku, domácí fotbalisté si však výhru pohlídali, v poslední minutě přidali ještě gólovou pojistku.

Branky: Hruboš 2, Kadlček, Josefík, Gajdůšek Damborský 2. Prakšice: Marášek Rubeš (70. Sychra), Němeček, Gajdůšek, Zálešák Kadlček (80. Bartek), Jurák, Ondra, Dynka Hruboš (85. Babušík), Josefík.

NEDAKONICE - HAVŘICE 2:1 (0:0)

V prvním poločase se toho před oběma brankami příliš neudálo, pytel se šancemi se roztrhl až po změně stran. V 50. minutě utekl hostujícím hráčům Klečka a poslal Nedakonice do vedení 1:0. Reakce hostů na sebe ale nenechala dlouho čekat a Tomáš Rachůnek vyrovnal. Jenže ani domácí neotáleli a už o tři minuty později strhl opět Klečka vítězství na jejich stranu.

Branky: 50. a 59. Klečka 56. T. Rachůnek ml. Nedakonice: Frýza Král, Šoustek (74. Lukůvka), Stupka, Duhajský, Vlk, Bilavčík, Beránek, Hyrák, Petek, Klečka. Havřice: T. Rachůnek st. T. Rachůnek ml., Klusák, Kadlčík, M. Rachůnek, Slavětínský, Polák, Masařík, Šmotek (70. Buráň), Uherek, Ulčík.

1. Strání 4 4 0 0 8:1 12

2. Sehradice 4 3 1 0 11:4 10

3. Koryčany 4 3 0 1 10:4 9

4. Nedakonice 4 3 0 1 8:4 9

5. Kunovice 4 2 1 1 8:4 7

6. Prakšice 4 2 0 2 7:8 6

7. Osvětimany 4 1 2 1 8:8 5

8. Jalubí 4 1 2 1 3:3 5