„Na rozdíl od Polné jsme nevsadili na zaparkovaný autobus před vlastní šestnáctkou a hráli fotbal. Góly ale střílel soupeř. Je tak otázkou, která taktická varianta je lepší,“ trpce se pousmál kouč Strání Zdeněk Šebesta.

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – STRÁNÍ 6:0 (2:0)

Hosté ve Žďáru rychle prohrávali, ale rozhodně nehráli druhé housle.

„Za stavu 0:1 nám nebyl uznán podle nás regulérní gól Crly. Po přestávce jsem sestavu prostřídal, změnil rozestavení a rázem jsme měli během pěti minut dvě šance na vyrovnání. Jenže Crla trefil tyčku a Jaroněk své sólo neproměnil. Pak přišel trest v podobě dvou slepených branek a bylo po nás,“ sportovně uznal kouč Strání, jehož tým si tak musel zbytek zápasu protrpět. „Je to kruté, ale takový je fotbal. Nezbývá, než se z toho poučit a současně vysokou prohru co nejdříve hodit za hlavu,“ nabádá zkušený trenér.

Aby se jeho mužstvo nedostalo do záchranářských problémů, musí nyní zabrat a bodovat.

„Zasekli jsme se, musíme se zase naučit dávat góly. Jsem optimista a věřím, že v nadcházejícím domácím dvojzápase se Šumperkem a Ždírcem budeme maximálně úspěšní. Musíme ale opět vsadit na bojovnost, která nás zdobí,“ nabádá Zdeněk Šebesta.

Branky: 8. Vopršal, 37. Trojánek, 50. Vitásek, 52. Jurnečka, 63. Šindelka, 83. Sodomka. Rozhodčí: Nejezchleb. Diváci: 148. Strání: Popelka – Miklovič, Gardian (46. Bihári), Sedláček, Palík, Valenta, Fruhauf, Mimochodek (46. Jaroněk), Silnica, Crla (61. Haloda), Pilka. Trenér: Z. Šebesta.