Čtyřiatřicetiletý zadák přestoupil ze Slovácka do druhého týmu České fotbalové ligy, na jaře bude hrát za FK Loko Vltavín.

„Vedení klubu děkuje Tomáši Radovi za odvedenou práci pro klub a přeje mu vše nejlepší v další kariéře,“ stojí v prohlášení na klubovém webu celku z Uherského Hradiště.

Rada od pěti let působil ve Spartě, do prvního týmu se však nikdy nedostal. Prošel mládežnickými reprezentačními výběry a v kategorii šestnáctiletých se dokonce stal vicemistrem Evropy.

Na jaře 2004 hostoval v druholigovém Mostě a v létě 2005 odešel do Plzně. V polovině mistrovské sezony 2010/2011 zamířil do tureckého Sivassporu, odkud přes Jihlavu zamířil do Uherského Hradiště.

Dres Slovácka nosil od léta 2013. V lize nastoupil v jednadevadesáti duelech, v nich vstřelil jedinou branku. Další už nepřidá.

Mimo hru je momentálně i další zkušený stoper Stanislav Hofmann. Vysoký zadák poslední dva zápasy s Bohemians 1905 a v Mladé Boleslavi vynechal kvůli disciplinárnímu trestu, hrát ale nebude ani proti Liberci.

„Standa si při tréninku natrhl vazy v kotníku a momentálně je tak úplně mimo. Určitě s ním nemůžeme počítat,“ uvedl kouč Slovácka Michal Kordula.