„Z našeho výkonu jsem velmi zklamaný. Teplice vyhrály zaslouženě," hlesl hlavní kouč Slovácka Habanec.

FK Teplice – 1. FC Slovácko 3:2 (2:0)

Hosté působili po tři čtvrtiny střetnutí až na pár výjimek bezzubým dojmem. Body ale zůstaly na Stínadlech. „Takhle hrát jsem v přípravě moje kluky neviděl. Musel jsem důrazně během hry vysvětlovat, jak si přeju, aby se hýbala středová trojice," štvalo Habance.

Trenér Teplic Ščasný instaloval do sestavy všechny tři letní posily, kouč Slovácka Svatopluk Habanec vytasil trumf v podobě útočníka Libora Doška, jenž už dal v minulosti Teplicím 10 prvoligových branek.

Byli to ale domácí, kdo se do svého soupeře pustil zhurta. Do vápna Slovácka směřoval jeden centr za druhým, brankář Melichárek ale dlouho odolával. Do vedení mohla jít naopak Habancova parta, „trma- vrma" před Grigarem ale nebyla hosty gólově zhodnocena. Teplice i nadále tlačily, gól byl na vlásku. Necelých šest tisícovek diváků se ho dočkalo ale až ve 35. minutě. Litsingi nejprve vypálil do tyče, míč se odrazil přímo na jeho kopačky, Melichárek byl bezmocný – 1:0. „Neměli jsme stejný přístup jako soupeř. Tepličtí zvítězili díky důrazu, nasazení, fotbalovosti. Bylo to úplně jiné mužstvo než v loňské sezoně. Překvapilo mě, jak hodně agresivně hrálo. Některé individuality byly hodně silné na míči," všiml si Habanec.

„Do zápasu jsme vstoupili výborně, až na jednu standardku jsme Slovácko do ničeho nepustili, naopak jsme měli další šance ke skórování, ale nenaložili jsme s nimi dobře," podotkl kouč Teplic Zdeněk Ščasný.

Druhou branku žlutomodrých přidal už za čtyři minuty Jindráček. Není bez zajímavosti, že teplický útočník skóroval po Doškově odkopu, který trefil tu část těla, kde záda plynule přecházejí v hýždě – 2:0. „Je to můj bývalý svěřenec. Podal nadstandardní výkon," poznamenal kouč Slovácka.

Fotbalová teplická symfonie pokračovala i po obrátce. Ve 47. minutě vyslal nádherně kolmicí za obranu Vachoušek Nivalda. Kapverďan poté vybídl přesnou přihrávkou Litsingiho ke druhému přesnému zásahu včerejšího podvečera – 3:0. Hosté se snažili s nepříznivým skóre něco udělat, gól Košúta ze 76. minuty Slovácko nakopl. „Za stavu 3:0 jsme trošku ztratili koncentraci. Hráči si možná mysleli, že utkání v pohodě dohrají. Vývoji zápasu neprospělo ani střídání Ljevakoviče kvůli zranění. Chyba také byla, že jsme nedostupovali při standardkách včas hráče, z toho padly ty dva góly. Je ale potřeba říci, že v tomto vedru se nedá hrát po celý zápas agresivní fotbal, jaký jsme zprvu předváděli," věděl Ščasný.

Když pak o sedm minut později snížil svoji druhou brankou Košút na rozdíl jednoho gólu, báli se Severočeši až do konce o vítězství. „Mohli jsme i vyrovnat, ale nepovažoval bych to vzhledem k průběhu zápasu za spravedlivé," uznal sportovně Habanec.

Branky: 35. a 47. Litsingi, 39. Jindráček – 75. Košút, 83. Košút. Rozhodčí: Jech – Filípek, Hájek. ŽK: Nivaldo, Kaufman, Ljevakovič, Matula – Volešák, Trousil, Ondřejka, Reinberk, Došek. Diváci: 5730.

Teplice: Grigar – Matula, Kaufman, Lüftner, Krob – Litsingi (90. Krátký), Ljevakovič (81. Čajič), Vachoušek, Nivaldo (68. Vůch) – Salami, Jindráček. Trenér: Ščasný.

1. FC Slovácko: Melichárek – Kuncl, Trousil, Košút, Reinberk – Rada (72. Daníček) – Martan (82. Haša), Valenta, Volešák (61. Ondřejka), Kerbr – Došek. Trenér: Habanec.