V kotli většinou najdete mladé příznivci Slovácka, kteří neváhají jet za svým milovaným klubem třeba na druhý konec republiky – třeba do Kladna.

Právě duel na hřišti dalšího adepta na sestupbyl důvodem proč se fanoušci rozhodli bojkotovat začátek pátečního utkání. Místo hromových chorálů vítaly hráče jen nezvyklé ticho a obrovská modrobílá vlajka natažená přes sedačky.

Přesně po čtrnácti minutách hry se ale začal kotel znovu zaplňovat.

„Byli jsme rozmístnění po zbývajících tribunách, kde bylo místo, a čekali jsme na povel, který nás zavolá zpátky do kotle. Ta naše odmlka ze začátku zápasu byla reakce na ostudný výkon na Kladně. My věříme, že se zachráníme, ale hlavně tomu musí věřit naši hráči,“ vysvětlovali o poločase „kotelníci“ Michal Koutský z Bojkovic a Radim Šalplachta z Ostrožské Nové Vsi.

Největší idol domácích fanoušků Petr Švancara byl reakcí kotle překvapený.

„Já jsem to nečekal. Jsou naštvaní, to k tomu patří. Říkal jsem si, že je v tom tichu překvapíme a dáme nějakou branku, ale v první půlce jsme byli fakt špatní. To, co předvedl kotel po patnácti minutách, když se vrátil, tak to mě fakt dokázalo nakopnout. Začalo se tleskat a povzbuzovali nás snad ještě víc než obvykle. Bylo to nádherné,“ komentoval nezvyklou situaci na tribunách domácí útočník.