SLOVÁCKO - SLAVIA 2:0 (1:0)

O d začátku utkání se domácí tlačili dopředu a odměna na sebe nenechala dlouho čekat. Kerberova střela ze čtrnácti metrů sice jen vyprášila rukavice gólmana Slavie Boháče, po čtvrthodině hry to ale přišlo. Z pravé strany nacentroval míč Drápala, míč lehce hlavou přizvedl Kerbr a Šilinger z hranice šestnáctky zamířil přesně k tyči - 1:0.

Slávisté pomaličku přebírali otěže zápasu, ale kromě série čtyř rohových kopů si vyloženou gólovou šanci nevypracovali. Druhý poločas začal šancí slávistického Sobiška, jeho střela z nadějné pozice ale opět minula Mendlovu branku. Na druhé straně prakticky z protiútoku mohlo jít Slovácko do dvoubrankového trháku, Polákovu bombu z pětatřiceti metrů ale gólman Slavie vyrazil. Parádní fotbalovou akci předvedli domácí po hodině hry. Míč šel po ose Sukup, Šilinger, Drápala, posledně jmenovaný ale zblízka pouze zatřásl tyčí slávistické branky.

Hostům dělal svou rychlostí velké problémy výborně hrající Šilinger, jeho projektil z pětadvaceti metrů ale jen olízl břevno slávistické branky. Minutu před koncem zápasu zahrávalo Slovácko trestný kop. Míč v nepřehledné situaci skončil na ruce hostujícího obránce Řeháka a pískala se penalta. Tu se štěstím proměnil Holek, a zpečetil tak výhru svého týmu – 2:0.

Trenér Jiří Dekař tak mohl být spokojen: „Jsem rád, že jsme toto krásné hřiště otevřeli vítězstvím. Čekal jsem dneska velmi těžké utkání, a to se potvrdilo. Měli jsme problémy se sestavou. Obraná čtveřice hrála v tomto složení vůbec poprvé, přesto Slavii do gólové šance prakticky nepustila. Nerad chválím jednotlivce, ale dnes musím vyzvednout Honzu Šilingera, který byl nejlepším hráčem na hřišti. “

Branky: 15.Šilinger, 89. Holek z penalty. Diváci: 140. Slovácko: Mendl - Dvořák, Zálešák, Sukup, Špaček - Perůtka, Polák (78. Čtvrtníček), Holek, Kerbr (49. Vinca) – Drápala, Šilinger. Trenér: J. Dekař.