„Hodonín vnímáme jako přirozenou součást Slovácka. Náš klub chce být reprezentantem celého slováckého regionu a tak je logické, že budeme rádi spolupracovat s hodonínským fotbalovým klubem v oblastech, kde si můžeme vzájemně pomoci," uvedl Zdeněk Zemek. Setkání byl přítomen i reprezentační trenér Pavel Vrba.

Prvním konkrétním krokem je zapojení FK Hodonín a také města Hodonín do projektu Slovácko Slovácku, kterým prvoligový klub už půl roku oslovuje celý region. „Nad spoluprací v dalších oblastech jsme začali diskutovat a je věcí dalších jednání, jak se nám je podaří naplnit," řekl předseda představenstva hradišťského klubu při předání dresu 1. FC Slovácko.

„Hodonínský fotbal je na své cestě teprve na začátku a také naše ambice jsou jiné než ambice a možnosti Slovácka. Jsme proto pochopitelně rádi, že jsme našli společnou řeč. Je jasné, že v těchto fázích rozvoje našeho klubu budeme čerpat především ze zkušeností Slovácko, nicméně se domnívám, že také my můžeme přispět svojí měrou pro rozvoj fotbalu na celém Slovácku. Velice rádi jsme také přijali pozvání fanoušků 1. FC Slovácko na poslední letošní utkání s FK Teplice," přijal napřaženou ruku předseda FK Hodonín Zbyněk Parma, který je současně generálním ředitelem společnosti Moravské naftové doly.

Setkání byl přítomen také nový starosta města Hodonín. „Obě města jsou určitě nejvýznamnější pilíře celého regionu Slovácko. Proto je mi vzájemná spolupráce obou klubů velice sympatická a v rámci možností našeho města ji budeme podporovat. Hodonín je historicky vnímáno spíše jako hokejové město, ale současné vedení fotbalu, který je nejrozšířenějším a asi i nejpopulárnějším sportem na světě, má smělé plány jak pozvednout jeho úroveň v našem městě a tím i přilákat více dětí na sportoviště," uvítal spolupráci obou klubů starosta města Milan Lúčka.