Novináři nejvíce stáli o vyjádření Petra Švancary, ten však na tiskovou konferenci nedorazil. „Říkal mi, že mu není dobře,“ omlouval domácího útočníka tiskový mluvčí Slovácka Aleš Mazurek. V místnosti však jeho slova vyvolala jen úsměvy, tato situace jakoby jen dokreslila zvláštní atmosféru okolo celého duelu.

Před muže od pera statečně předstoupili dva stopeři – Michal Kordula a Radek Mezlík.

„Až na úvodních dvacet minut, kdy jsme měli víc ze hry, to bylo špatné,“ uznal první jmenovaný. „Chtěli jsme potvrdit body získané v Olomouci, bohužel to ale dopadlo špatně. Ze začátku jsme tam měli nějaké šance, ty jsme však nedotáhli, lítalo nám to kolem tyček. Možná chyběla trocha štěstí. Pak jsme dostali gól ze standardky a znervózněli jsme,“ přital Mezlík.

Dotazy na možný předem určený scénář utkání oba pořádně vytočily, hlavně Kordula byl rozpálený do běla. „Nevím, co to máte za řeči. Už před zápasem tady poslouchám kecy, které mě osobně absolutně uráží. Vůbec se o tom odmítám bavit, jsou to absolutní lži a nesmysly,“ rozčiloval se zkušený harcovník. Jeho parťák ze stoperské dvojice sice volil mírnější slova, nesla se však v podobném duchu. „To jsou jen vaše spekulace, nevím, kde jste k tomu přišli. V kabině vůbec nic takvého neprobíhalo, nemám k tomu co dodat.“

Oba se rovněž divili předčasnému odchodu fanoušků ze stadionu. „Upřímně řečeno, moc jim nerozumím. Mají na to samozřejmě právo, ale já jsem z toho maličko zklamaný. Minulý týden v Olomouci totiž byli za námi, bylo to super. Dneska jsme nedali góly, nějaké spekulace ohledně puštění zápasu, to vůbec nechápu,“ dušoval se Radek Mezlík.

Michal Kordula přidotazu, zda se hráči budou snažit divákům, kteří opustili stadion, něco vysvětlit, úplně „vytekl“. „Co já jim mám vysvětlovat? Já jsem na hřišti od toho, abych podal stoprocentní výkon. A když mi nevěří a soudí mě podle sebe, tak já s nima nemám o čem bavit. Možná to říkám ještě teď v emocích a naštvaný, ale toto já nesnáším. Nikdo mi nebude něco takového říkat, nebo dokonce podsouvat. Je jasné, že fanoušci opustili tribuny kvůli spekulacím, protože už jsme tady prohráli jiné zápasy a neodešli. Já nevím, všichni si asi myslí, že ze sebe budeme na hřišti dělat kretény,“ zlobil se Kordula.

Otázkou však je, jestli se spíš neměl zlobit na sebe a své spoluhráče. Kdyby totiž podali alespoň průměrný výkon, nemuselo ke spontánní reakci diváků vůbec dojít…