UHERSKÝ BROD - PODIVÍN 1:0 (0:0)

Do vedení mohly jít domácí fotbalistky po skvělé individuální akci Psotkové, která na malém vápně našla zcela osamocenou kapitánku Šmilauerovou. Ta si však míč špatně zpracovala a do zakončení se nedostala. Hostující fotbalistky hrozily jen centry do pokutového území, se kterými si však poradila skvěle chytající brankářka Hladíková.

„Po odchodu Horákové se nám mezi tři tyče podařilo zajistit adekvátní náhradu. Hladíková má skvělé čtení hry a kromě brankářského řemesla ovládá také hru nohama. Její výkon roste zápas od zápasu. Má jedinou slabinu, málo komunikuje se stopery. Ale to ji do konce sezony ještě naučíme," poznamenal Petr Zpěvák, vedoucí družstva a sekretář žen ČSK Uherský Brod.

Po změně stran se aktivita přestěhovala na domácí kopačky. Podivínu totiž došly fyzické síly. Devět minut před koncem se kouč Tibor Malaska rozhodl k odvážnému kroku. Jílkovou vysunul z postu stopera do středové řady a vsadil vše na útok, což se nakonec vyplatilo.

„O víkendu vyhráli muži i dorostenci, což byla pro nás obrovská motivace k úspěchu. Kouč Malaska v závěru zápasu zariskoval a vsadil vše na útočnou kartu. Jílková měla jediný úkol, posílat všechny míče do ohně," popsal Petr Zpěvák taktiku závěrečných minut.

A právě po jednom z centrů Jílkové se Broďanky minutu před koncem dočkaly. Oharkové stačilo nastavit špičku kopačky a míč se třepotal v síti za zády brankářky Ingrové. V hektickém závěru Broďanky výhru udržely a do divizní tabulky si připsaly tři cenné body.

Branka: 89. Oharková. Uh. Brod: Hladíková Lenka Kučerová, Jílková, Slavíčková, Michaela Kučerová, Straková (46. Pospíšilová), Florešová (59. Vidová), Šmilauerová, Petrková mladší (81. Petrková starší), Psotková, Oharková. Trenér: T. Malaska.