SPARTA PRAHA – 1. FC SLOVÁCKO Dnes 18.20

Bilance v lize: 19 zápasů – 14 výher, 1 remíza, 4 porážky, skóre 31:13

Trenér Miroslav Soukup si však los náramně pochvaluje. „Vždycky říkám, že chci začínat proti nejsilnějšímu soupeři, a pokud možno, tak u něj doma. Sparta chce vyhrát ligu, vyměnili realizační tým, je to pro nás obrovská motivace,“ těší se na duel na Letné kouč Slovácka.

Podobně jsou na to i jeho svěřenci. „Bude to určitě krásný zápas, snad přijde hodně lidí a my nezklameme. Připravená jsme dobře,“ nebojí se útočník Libor Došek. Velké odhodlání je cítit ze slov jeho útočného parťáka Václava Ondřejky. „Že hrajeme hned první zápas se Spartou, považuji já osobně za výhodu. První kola po zimní pauze bývají všelijaká, věřím, že uhrajeme dobrý výsledek.“

Atmosféru v kabině so pochvaluje i trenér Soukup. „Na hráčích je vidět, jak se na start sezony těší. Sparta je pro nás to nejlepší, protože kdo jiný může prověřit naši připravenost na jarní část sezony, než nejsilnější mužstvo v lize,“ poznamenal hradišťský lodivod.

Slovácko sice po návratu z herního soustředění v Turecku několik dnů trénovalo na umělé trávě, ve čtvrtek a v pátek už však pilovalo formu na hlavním stadion. Kouč Soukup se tak nerozehranosti neobává. „Hráči se na lepší podmínky adaptují rychle, takže nám dva tréninky budou stačit,“ je přesvědčený.

Spartu má detailně zmapovanou, její generálku na ligu s Banskou Bystricí sledoval na vlastní oči. „Překvapilo mě pouze nasazení mladého Brabce na stopera, jinak Sparta nastoupila v obvyklé sestavě. Určitě nás na úvod čeká velmi silný soupeř. Nemyslím si, že Sparta příchodem nového sportovního vedení prošla nějakým zlomem nebo převratem. Už na podzim se její hra zlepšovala a posunovala, teď pokračují v této práci dál se změnami v určitých detailech,“ všiml si Miroslav Soukup.

Že liga začíná už v půlce února, to na Slovácku neřeší. „My nad tím ale nesmíme přemýšlet. Jsme od toho, abychom se tomu přizpůsobili. Názory se liší – jedni říkají: mám vyhřívaná hřiště, tak topme. Na druhou stranu ale přicházíme peníze nejen za provoz vytápění, ale i tím, že nepřijdou diváci. Trpí také kvalita hry. Možná se na podzim mohlo předehrát ještě jedno kolo, nebo se mnhlo nějaké kolo vložit. Já ale z hráčů cítím, že se těší na Spartu a chtějí hrát,“ rozpovídal se trenér Slovácka.

Podle Libora Doška jsou už na fotbal nažhavení i fanoušci. „A jestli bych já hrál radši v teplejších dnech. Já jsem severský typ, takže mně toto počasí vyhovuje, je to super,“ poznamenal vytáhlý útočník s notnou dávkou ironie.