Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Sparta potrestala Slovácko za chaos

Uherské Hradiště – Květen 2010 – 0:4 na Spartě, říjen 2010 – 0:7 v Brně. Únor 2013 – 0:4 na Spartě. První jarní zápas Slovácka na Letné se řadí výsledkově mezi nejhorší utkání od postupu klubu do první ligy.

26.2.2013 3

Sparta Praha - 1. FC Slovácko. Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

Herně i výsledkově přitom svěřenci Svatopluka Habance více než hodinu drželi se Spartou statečně krok. Dokonale využívali výškovou převahu v šestnáctce, vypracovali si několik vyložených gólových šancí. Bojovali, blokovali sparťanské střely a u všech míčů byli o krok dřív. Jenže na to se historie ptát nebude.

Domácí Sparta se do zápasu dostávala křečovitě, bylo to i zásluhou, do té doby skvělé defenzívy Slovácka. Letenští přitom plánovali utkání rozhodnout už v první půlce, což potvrdil i autor dvou gólů Václav Kadlec. „Věděli jsme, že Slovácko se do útoku příliš nepohrne a bude čekat na brejky. Chtěli jme dát rychlý gól, to se nepovedlo, ale zůstával jsem klidný. Věřil jsem, že z našeho tlaku branky přijdou," nechala se slyšet mladá hvězdička domácích

S tvrzením, že se Slovácko nepohrne do útoku, se ale mýlil. V první půli byl rozhodně nejzaměstnanějším mužem na hřišti gólman Sparty Vaclík. Díky štěstí a nepřesné mušce modrobílých ale odolal.

Smutným hrdinou utkání byl Libor Došek. Před utkáním vyslovil přání na Spartě bodovat. Byl to on, kdo mohl hlavně v prvním dějství mohl poslat hosty překvapivě a zaslouženě do vedení. „Ani jednou jsem balon netrefil tak, jak jsem chtěl. Kdybychom dali první gól, zápas mohl vypadat jinak. Na kdyby se ale nehraje. První branku jsme dostali my a potom jsme během deseti minut vytvořili jakýsi chaos," přiznal nejlepší střelec Slovácka.

„Podařilo se nám udržet čisté konto do poločasové přestávky, což byl jeden z našich cílů. Kdybychom dokázali jít do vedení, tak by to bylo jistě zajímavé, ale nestalo se tak, a Sparta nás pak potrestala. Zápas nakonec skončil pro nás až příliš krutým výsledkem," poznamenal trenér Slovácka Svatopluk Habanec.

Jedním zásahem se na čtyřbrankové demolici podílel i Roman Bednář. Před pár týdny ještě bojoval o smlouvu, v posledních dnech si ale vyzkoušel, jaké je to zahrát si proti Chelsea, a teď dokonce vstřelil za Spartu první mistrovský gól. V 80. minutě vystřídal Lafatu a za několik vteřin už s míčem upaloval přímo na bránu. Vystřelil k tyči a… gól!

„Šel jsem sám a jen jsem to uklidil," líčil Bednář po zápase novinářům. „Předtím mi pomohl Léo Kweuke, skvěle zabojoval. A pak se míč od obránce odrazil ke mně. Přesně jsem to přečetl. Doufám, že nezůstanu jen u jednoho gólu," věří osminásobný reprezentant. „Skórovat chci v každém zápase a pomoct tím Spartě k výhře." (std, ms, mls)

Autor: Redakce

26.2.2013 VSTUP DO DISKUSE 3

Za podvodné půjčky může skončit ve vězení pětice lidí

Sebral auto a pak ho dvakrát naboural

V Bílovicích pořizují fotopasti kvůli černým skládkám

Papíry, igelity, ale i staré pračky a nevyužitý nábytek. Už několik týdnů je pravidelnou týdenní náplní práce uklízecích čet v Bílovicích likvidovat černé skládky, které vznikají u kontejnerů tříděného odpadu u místní točny, ale také v samém areálu tamního sběrného dvora.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Špotáková a spol. zamíří do Hradiště, město přivítá atletický šampionát

Velký sportovní svátek bude v srpnu příštího roku hostit Uherské Hradiště. Do města přijedou nejlepší čeští atleti v čele s dvojnásobnou olympijskou vítězkou a mistryní světa Barborou Špotákovou. Hradišťský atletický stadion se totiž poprvé v historii stane dějištěm Mistrovství České republiky družstev mužů a žen.