Už dnes by si měli fanoušci zatrhnout hlavně dva termíny: 13. 4. přijede do Uherského Hradiště Viktoria Plzeň a 26. 5. ostravský Baník v čele s Milanem Barošem. Jednotlivé soupeře v jarní části Gambrinus ligy pro vás okomentovala opora Slovácka Libor Došek.

Sparta – Slovácko (24. 2.)

Favorit a jasná jednička ligy. Sparta hodně posílila, možná nás ale trošku podcení, což by mohla být naše velká výhoda. Je to první jarní kolo, a proto čekám solidní diváckou kulisu. Před zápasem bych bral remízu.

Dukla – Slovácko (4. 3.)

Zapeklitý zápas, první utkání jara před vlastními fanoušky. Vzhledem k našemu postavení v tabulce potřebujeme z tohoto utkání tři body. Duklu bychom měli porazit, ale v žádném případě nás nečeká nic jednoduchého.

Teplice – Slovácko (10. 3.)

Nepříjemný soupeř. Na podzim měli svoje problémy a v tabulce jsou na místech, které před sezonou nikdo nečekal. Máme mančaft, který se nemusí nikoho bát, věřím, že v Teplicích něco urveme.

Slovácko – Příbram (16. 3.)

To je v uvozovkách jeden z těch slabších soupeřů. Všichni budou čekat, že bychom Příbram měli přejet. Podobné zápasy bývají hodně ošidné, takže s nohama na zemi, dřít, bojovat a věřím, že si poradíme.

Ml. Boleslav – Slovácko (31. 3.)

Náš čtvrtfinálový soupeř v poháru. Na jaře se s Boleslaví během deseti dnů potkáme třikrát. Kombinačně velice slušný a nepříjemný soupeř plný kvalitních fotbalistů. To bude hodně těžký zápas.

Jablonec – Slovácko (7. 4.)

Sice přišli o Lafatu, ale budou se snažit zakončovat jinou taktikou. Počítám, že Jablonec přenese Lafovy úkoly na víc hráčů. Podobně těžký soupeř jako Boleslav, ne nadarmo jsou na druhém místě.

Slovácko – Plzeň (13. 4.)

Na ten zápas se všichni těšíme už teď. Ať bude tabulka vypadat jakkoliv, tak Viktorka má obrovskou sílu a kvalitu. Dokazuje to v evropských pohárech. Čekám krásný zápas a věřím v plný dům.

Slavia – Slovácko (21. 4.)

Stejně jako Teplice měla i Slavia na podzim svoje problémy. Ze zahraničí přišel Fenin a další noví hráči. Na podzim jsme proti nim doma odehráli výborné utkání. Na Slavii to nebude nic lehkého, ale věřím, že jsme schopni odehrát v Edenu slušný zápas.

Slovácko – Č. Budějovice (27. 4.)

Další domácí oříšek. Soupeř je v tabulce pod námi, to nám velí vyhrát. Pokud budeme chtít situaci v tabulce pro nás uklidnit, tak Budějovice musíme porazit.

Hr. Králové – Slovácko (5. 5.)

V Hradci není moc fotbalové prostředí, zápasy jsou tam zvláštní, chybí jim fotbalová atmosféra a kontakt s divákem. Uvidíme, třeba tam v budoucnu postaví slušný stadion.

Slovácko – Liberec (11. 5.)

Obhájce titulu si asi představoval po podzimu jiné umístění. I přesto je Liberec hodně těžký soupeř, máme je doma a věřím, že odehrajeme vyrovnanou partii.

Jihlava – Slovácko (21. 5.)

To už se blíží konec ligy. Doufám, že v tabulce už bude trochu jasněji a budeme hrát bez stresu. Na Jihlavu si věřím, na Vysočině vyhrajeme. Na novém jihlavském stadionu jsem ještě nehrál, myslím, že to je jediný v celé lize.

Slovácko – Baník (26. 5.)

Bary (Milan Baroš) se vrátil a doma by mohlo být vyprodáno. Určitě přijede i hodně fanoušků Baníku. S Ostravou je to vždycky takové malé derby, čekám dobrou atmosféru a výborný fotbal.

Zbrojovka – Slovácko (1. 6.)

Přál bych si, aby bylo už všechno rozhodnuto a byl to kvalitní zápas bez nějakých emocí. Na závěr sezony by se slušelo v Brně vyhrát a vrátit jim domácí porážku z prvního kola.