Tomáš Rada byl po zápase hodně rozmrzelý. „Chtěli jsme tu uhrát body, ale nemáme je. Dostali jsme dva góly po standardkách, na které jsme se připravovali. Tohle je škoda," smutnil obránce Slovácka.

I přes sílu Mladé Boleslavi si nemyslí, že jeho mužstvo nemělo šanci na úspěch. „Druhý poločas jsme neodehráli v nejlepším rozpoložení, ale říkám, je to škoda. Soupeř byl sice těžký, ale určitě hratelný. Celý zápas byl víceméně vyrovnaný. Od nás to dneska bylo směrem dopředu špatné," nelíbila se Radovi útočná fáze jeho týmu. Propíraným tématem byla znovu absence Libora Doška na hrotu útoku. Podruhé v řadě bez něj spoluhráči nedokázali skórovat. Stoper Slovácka, jenž často zakládá útoky týmu, připouští, že mužstvo postrádá produktivitu dvoumetrového kanonýra.

„Je to hráč, který vstřelil deset gólů v patnácti zápasech, takže je znát, že nám chybí. Ale máme tam další kluky, kteří by to měli vzít na sebe, jenže to se zatím neděje," posteskl si Rada nad bezzubostí v koncovce. Jeho kolega z obranné čtveřice Petr Reinberk bojoval nejen se soupeřem, ale také se zraněním.

„Šel jsem na centr, někdo mi tam zablokoval nohu, pohyb už jsem nedokázal zastavit, takže mi noha vyskočila do boku a ještě jsem si zvrtl kotník. O poločase jsem si to zaledoval, tak jsem do druhé půle ještě šel, ale ke konci už mě to zase chytalo. Nemohl jsem běhat, tak jsem si řekl o vystřídání," popisoval levý bek své trable. I on uznal, že si Slovácko nevypracovalo gólové šance. „Šance jsme neměli, ale my musíme hlavně uhrát vzadu nulu. To se taky nepodařilo. Dvě standardky, dva góly, to se nesmí stát. Sráží nás individuální chyby," měl Reinberk jasno o příčinách porážky.

Nepovedeným utkáním v Boleslavi si mužstvo zkomplikovalo situaci, osmnáct bodů na kontě po polovině soutěže mu nedává klid pro další boje. Hlavní kouč Slovácka situaci dobře vnímá, směrem k zápasu na Bohemce chce s mužstvem pracovat hlavně po psychické stránce.

„Vstup byl velice dobrý, ale teď jsme už měsíc jako píchlá kola, takže před zápasem s Bohemkou udělám všechno pro to, abychom byli schopni zmobilizovat hráčům hlavy," uvedl Habanec.

Související Slovácko mladoboleslavskou kletbu nezlomilo

Autor: Jan Šmíd