Trenéra Miroslava Soukupa ovšem více než nepřesvědčivý výkon trápila zranění záložníků Daníčka s Volešákem.

1. FC SLOVÁCKO – OPAVA 1:0 (0:0)

Domácí tým nastoupil do závěrečné prověrky před začátkem ligy bez čtveřice zraněných hráčů Trousila, Kordulay, Poliačka a Kerbra. A v průběhu zápasu navíc přišli o Tomáše Košúta, Vlastimila Daníčka a Ladislava Volešáka.

„Prvně jmenovaný má jen naražená záda, tam y to mělo být v pořádku. Daníček má ale vykloubené rameno, bylo úplně mimo pouzdro. Jel na rentgen, uvidíme, na jak dlouho bude mimo hru. Láďa Volešák má podezření na poranění třísel, snad to ale nebude nic vážného,“ smutnil po utkání trenér Slovácka Miroslav Soukup.

„Dostáváme se do složité situace, snad se ale všechno v dobré obrátí a dáme dohromady mužstvo, které bude schopné nastoupit proti Příbrami,“ dodal s nadějí.

Příliš optimismu mu nepřinesl ani výsledek a především herní projev mužstva. „Když si vzpomenu na záas, který jsme s Opavou sehráli před rokem (3:2 – pozn. aut.), tak dnes to bylo jako přes kopírák. S Opavou se nám nedaří, byl to náš nejhorší zápas v přípravě,“ nazval Soukup dění na hřišti pravým jménem.

Velkou vědu z toho ale dělat nechtěl. „Víte, já vlastně ani nevím, jak by generálka měla vypadat. Vloni jsme zahráli taky špatně, pak jsme ale dali trojku Teplicím. Naopak před jarem jsme proti účastníkovi Ligy mistrů, Žilině, odehráli dobrý zápas, potom jsme však prohráli s Bohemkou…,“ uvedl Soukup.

Jeho svěřenci přitom nezačali vůbec špatně, už ve 4. minutě po spolupráci s Ondřejkou pálil nebezpečně Libor Došek, gólman Opavy Blaha byl ale na svém místě. Stejný hráč pálil po půlhodině hry těsně vedle, a když se mimo tyče nevešla ani Ondřejkova hlavička, šlo se do kabin ze bezbrankového sta­vu.

Ani po změně stran žádný drtivý tlak domácích nepřišel. Recept na pevnou obranu hostí našel dvakrát Ladislav Volešák, který přesnými pasy vybídl ke skórování oba členy útočné dvojice. Zatímco Doška zradilo zpracování, Václav Ondřejka si poradil na jedničku – přehodil si vyběhnuvšího Blahu a následně uklidil míč do odkryté svatyně – 1:0.

Mladý útočník se v přípravě trefil vůbec poprvé. „Venca neodehrál převratně dobrý zápas, dal ale gól, tak snad mu to ale pomůže,“ podotkl Soukup. „Kdyby Libor Došek proměnil některou ze svých šancí, mohl být výsledek jiný. Jak už ale řekl, víc mě trápí zdravotní stav mužstva.“

Branka: 64. Ondřejka. Rozhodčí: Ondráš – Šumšal, Tomanec. Slovácko: Filipko – Kuncl, Mezlík, Košút (46. Reinberk), Kubáň – Fujerik (66. Valenta), Daníček (51. Perůtka), Volešák (74. Borusík), Hlúpik – Došek, Ondřejka (83. Čtvrtníček). Trenér: M. Soukup.

Střelec zápasu Ondřejka: Hráli jsme zbytečně ustrašeně

Nová posila Slovácka Libor Došek a Václav Ondřejka, to je ofenzivní síla, na kterou se bude trenér Soukup spoléhat v podzimní části Gambrinus ligy. Zatímco prvně jmenovaný má na svém kontě tři vstřelené branky, druhý forvard se v přípravě trefil poprvé až v devátém zápase. Jediný gól Václava Ondřejky proti Opavě rozhodl o vítězné generálce Slovácka.

Nebyl jste ze své střelecké mizerie už nervózní?

To víte, že byl. Také jsem to dostal od kluků v kabině pořádně sežrat, ale teď věřím, že to bude jenom lepší.

V generálce jste ale fanoušky svým výkonem moc nepřesvědčili.

Z naší strany to nebyl moc povedený zápas, hráli jsme zbytečně ustrašeně. Když si vzpomenu na minulý rok, tak jsme hráli generálku podobně utrápeným způsobem a nakonec jsme ligu začali výhrou. Všichni věříme, že to bude podobné a první zápas s Příbramí zvládneme.

Potěšil vás alespoň vstřelený gól?

Určitě, ale na začátku přípravy jsem říkal, že nechci dát ani jeden gól a všechno si nechám na ligové zápasy. Sami vidíte, že jsem to dnešní brankou nesplnil.

Hrál jste více staženého útočníka, než bývá obvyklé. Je to nová taktika trenéra Soukupa?

Můj styl hry bude odlišný, budu hrát jinak. Určitě budu daleko víc chodit do rychlostních soubojů, alespoň jsme dneska zmátli pozorovatele.

Složení útoku je asi jediné, kde nejsou zdravotní problémy. Jsou to velké komplikace?

Věřím, že všechna zranění se v týdnu doléčí a proti Příbrami nastoupíme v nejsilnější sestavě.

Jaká je nálada v kabině týden před zahájením ligy?

Výborná. Parta je skvělá, nálada je v pohodě a nijak se nestresujeme.