Fotbalisty 1. FC Slovácko čekají po dvouměsíční herní pauze první přípravné zápasy

Posuďte sami – naposled si Švancara a spol. zahráli takřka přesně před dvěma měsíci, kdy byl na programu ligový zápas v Hradci Králové. Už zítra tento půst skončí, Soukupovi svěřenci sehrají přípravný dvojzápas s HFK Olomouc a Hlučínem.

„Už jsem ve fotbale něco zažil, ale i pro mě je ta herní přestávka dlouhá. Poprvé jsem si na soustředění nebral ani kopačky. Už se všichni nemůžeme dočkat přípravných zápasů, že si konečně po té dřině zase zahrajeme fotbal,“ svěřil se jeden z nejzkušenějších hráčů Michal Kordula.

Zatímco před rokem už mělo prvoligové mužstvo v tuto dobu za sebou tři přípravné zápasy, letos je pod taktovkou trenéra Miroslava Soukupa všechno jinak. V zimní fotbalové Tipsport lize, které se v minulosti Slovácko pravidelně zúčastňovalo, byste po několika letech mužstvo z Uherského Hradiště hledali marně.

„Je to skvělý turnaj, který je výborně organizovaný. Nic proti tomu – má to hodně pozitiv. Je to medializovaná akce a některé zápasy přenáší i televize,“ chválil zimní turnaj kouč Slovácka Miroslav Soukup. Svoje svěřence však přesto letos do této soutěže nepřihlásil. „Je to opravdu výborný turnaj, ale nutí nás upravovat program zimní přípravy podle rozpisu turnaje, a to já nechci. Prvních čtrnáct dnů přípravy jsem si chtěl upravit podle sebe – tak, jak si myslím, že to bude pro mužstvo nejlepší. Chápu, že turnaj nemůže začínat až v polovině ledna, protože pak mužstva odlétají na herní soustředění a turnaj by se nestihl odehrál. Řekli jsme si, že letos půjdeme jinou cestou a účastnit se ho nebudeme,“ vysvětluje Soukup.

Poprvé se tedy netrpěliví fanoušci dočkají svých miláčků až zítra ve dvojzápase Slovácka proti HFK Olomouc a Hlučínu. S holickým celkem, který hraje MSFL, změří modrobílí síly na umělé trávě na Širůchu ve Starém Městě od 14.30 hodin, na tento zápas naváže duel s účastníkem druhé ligy Hlučínem (16.30).V dresu Slovácka by se měly poprvé představit nejen nové posily Amadou Cissé a Danile Nešpor, ale také běloruský gólman Ilja Motalygo, který je v klubu na zkoušce.

Přípravné zápasy Slovácka

Středa 19. ledna 14.30: – HFK Olomouc (hřiště Širůch, Staré Město)

Středa 19. ledna 16.30: – Hlučín (hřiště Širůch, Staré Město)

Sobota 22. ledna 11.00: – Dunajská Streda (hřiště Širůch, Staré Město)

Úterý 25. ledna 14.00: – Myjava (hřiště Myjava)

Sobota 29. ledna 11.00: – Trenčín (hřiště Širůch, Staré Město)

Středa 2.února 14.00: – Jihlava (hřiště Širůch, Staré Město)

Neděle 6. února-pondělí 14. února – soustředění v Turecku (Slovácko sehraje tři utkání, přesné termíny a soupeři se ještě dolaďují)

Sobota 19. února 16:00: – Žilina (MFS Miroslava Valenty, Uh. Hradiště

Stanislav Dufka