Podle majitele klubu Zdeňka Zemka by se mělo o novém trenérovi rozhodnout ve středu. Hlavním kandidátem je zřejmě Svatopluk Habanec

„Dohodli jsme se na ukončení spolupráce. Kdo povede mužstvo v pátek na Dukle, to budeme vědět s největší pravděpodobností až ve středu. Víc vám k tomu v tuto chvíli neřeknu," prohlásil pro Deník majitel Slovácka Zdeněk Zemek.

„Kompetence Miroslava Soukupa prozatím přebírá dosavadní asistent Jiří Dekař," doplnil mluvčí 1. FC Slovácko František Uhříček.

Zpráva o Soukupově odvolání všechny překvapila. I přes mizerný start se totiž všeobecně očekávalo, že vedení klubu trenéra podrží. Stejně jako v minulé sezoně, kdy mužstvo rovněž prohrálo úvodní tři zápasy a pak se rozjelo. Tentokrát však byla situace přece jen odlišná.

„Utrpěli jsme třetí porážku a jsme poslední. Třemi prohrami jsme začali i předchozí podzim a jaro, jenže naše situace není stejná jako tehdy. Vidím tam totiž velký rozdíl. Zatímco vloni jsme hráli dobře a byli jsme vyrovnaným soupeřem kvalitním týmům, teď dobře nehrajeme," uvědomoval si po prohraném utkání se Spartou Miroslav Soukup. Po svém odvolání mobilní telefon nezvedal, nereagoval ani na SMS zprávu.

Bývalý lodivod české i egyptké reprezentace do 20 let přišel do hradišťského klubu jako sportovní ředitel v lednu 2009, první mužstvo převzal po odvolaném Josefu Mazurovi ve 26. kole ligového ročníku 2009/2010. Za pětileté období majitele klubu Zdeňka Zemka vydržel u trenérského kormidla Slovácka jasně nejdéle.

Kdo ho nahradí, zatím není jisté. V kuloárech se nejvíce skloňuje jméno současného trenéra Ústí nad Labem Svatopluka Habance.

„Nebudu komentovat spekulace a jednotlivé kandidáty, protože to nepovažuji za seriózní. V tuhle chvíli to nebudu řešit, až se dohodneme, tak svoláme tiskovou konferenci a dáme prostor médiím," utnul diskuze ředitel 1. FC Slovácko Vladimír Krejčí.

Ředitel 1. FC Slovácko Vladimír Krejčí: Dohodli jsme se na ukončení spolupráce v celé šíři

Výkonný ředitel a místopředseda představenstva 1. FC Slovácko Vladimír Krejčí situaci kolem odvolaného trenéra Miroslava Soukupa nechtěl příliš rozebírat.

Nechtěli jste ještě počkat s odvoláním Miroslava Soukupa až po případném nezdaru v pátečním utkání na pražské Dukle?

Ne. Vyplývá to z našeho rozhodnutí, které padlo takto o ukončení naší spolupráce s trenérem Soukupem. To jsou fakta, které jasně dávají odpověď na vaší otázku. Je to rozhodnutí představenstva klubu. Já jsem jeho vykonavatelem.

Odchází Miroslav Soukup úplně z klubu nebo působit na jiném postu?

Dohodli jsme se na ukončení spolupráce v celé šíři.

Spekuluje se, že by mužstvo mohl převzít trenér Ústí nad Labem Svatopluk Habanec.

Nebudu komentovat spekulace a jednotlivé kandidáty, protože to nepovažuji za seriózní. V tuhle chvíli to nebudu řešit, až se dohodneme, tak svoláme tiskovou konferenci a dáme prostor médiím.

V pátek na Dukle povede mužstvo už nový trenér?

Mohl by, pokud bude angažován. Ale do té chvíle přešly kompetence na Jirku Dekaře (asistent trenéra Soukupa – pozn. aut.), který je kvalifikovaný a kompetentní k tomu, aby mužstvo vedl v ligovém zápase.

Takže je možné, že Jiří Dekař povede mužstvo na Dukle?

Pokud nebude angažován hlavní trenér, tak mužstvo povede Dekař.

STANISLAV DUFKA, MICHAL SLADKÝ