UHERSKÝ BROD – VYŠKOV 3:0 (1:0)

Začátek utkání byl podle očekávání opatrný, obě strany si byly vědomy, že každá malá chybička by mola rozhodnout. Domácím se pak ale povedla krásná akce, na Trechův centr si naběhl Lukeš a hlavou vymetl šibenici vyškovské brány – 1:0.

„Jenže potom jsme nepochopitelně přenechali iniciativu soupeři a až do konce poločasu jsme byli pod tlakem,“ podotkl domácí trenér Zdeněk Šebesta. O přestávce proto přišel na řadu důrazný pohovor. „V první půli nám chyběla odvaha, měli jsme strach z výsledku. Proto jsme si řekli, že musíme hrát aktivně, jinak by nás to mohlo mrzet,“ prozradil Šebesta.

Jeho svěřenci si tato slova vzali k srdci a po změně stran Vyškov doslova drtili. Dvořák a Vacula s přispěním Slintákovy teče sice nejprve orazítkovali pouze břevno hostující brány, v 74. minutě to ale konečně přišlo. Gólovou pojistku obstaral Horňák, který nadvakrát dotlačil míč do sítě. Tečku za povedeným zápasem udělal Daněk, který po samostatné akci přidal třetí gól.

„Byl to zápas o šest bodů a jsem rád, že jsme ho zvládli. Musíme ale dál pracovat naplno a snažit se v každém zápase získávat body, které by nás posunuly ze sestupového pásma do středu tabulky,“ uzavřel Zdeněk Šebesta.

Branky: 15. Lukeš, 74. Hroch, 88. Daněk.

Uherský Brod: Ondrůšek – Trecha, P. Ligas, Vrága, Hroch – Daněk, Vacula (86. Kukuča), Dvořák, M. David – Lukeš (46. Slinták), Drápala, (77. Horňák). Trenér: Z. Šebesta.