„Je to pro mě obrovské zklamání, mančaft byl pro mě jako moje dítě," těžko vydýchává odvolání. Konkrétní důvod nečekaného kroku vedení ČSK nesdělilo. „Prostě jsme se tak rozhodli. Bodů sice máme poměrně dost, ale fotbal není jen o nich. Víte, nechtěl bych se v tom patlat, protože jsme se teď sice rozešli, nechtěl bych z toho ale dělat rozvod. Franta se do Brodu dříve či později určitě vrátí," uvedl šéf brodského klubu Josef Hamšík.

František Ondrůšek seděl na brodské lavičce tři a půl roku, zažil zde vzestupy i pády. Momentálně byl jeho celek na vrcholu, nikdy předtím lépe nehrál. „O to je to bolestivější. Jsem přesvědčený, že máme nejlepší mužstvo v soutěži a nebýt podivného zápasu se Starou Říší, tak jsme byli první," řekl dnes už bývalý brodský trenér.

Kdykoliv předtím by jeho konec nepřekvapil, tým se v minulých sezonách často plácal u dna tabulky a bojoval o záchranu, teď však byla situace jiná.

„Každého půl roku byl terčem kritiky, každý čekal, že ho odvoláme, vedení klubu ho ale vždycky podrželo. Teď jsme se rozhodli jinak. Byl tady dlouho, pracoval dobře, statečně, za což jsme mu poděkovali. Teď se vydáme jinou cestou. Třeba to bylo špatné rozhodnutí, to ale ukáže až čas, tak to ve fotbale chodí," nechal se slyšet Josef Hamšík.

V Uherském Brodě se vždy sázelo na trenéry, kteří byli s klubem spjatí, tentokrát se ale klub pravděpodobně vydá jinou cestou. „Je čas na nový vítr," přiznal předseda ČSK, že „loví" v okolních vodách.

Podle informací Deníku jako první políčil na Martina Ondu, který naposledy působil u mládeže ve Zlíně. „Ano, to jméno můžu potvrdit. Oslovili jsme ho a probíhají jednání. Až když bychom se nedohodli, oslovil bych další kandidáty. Nejsem příznivcem toho hrát to na několik stran," poznamenal Josef Hamšík s tím, že v rukávu má další tři, čtyři jména.

V klubu by podle jeho slov nemusel skončit ani František Ondrůšek. „Zrovna dneska jsme se bavili, dal jsem mu nabídku a čas na rozmyšlenou, v jaké funkci by u nás chtěl působit," prozradil šéf brodského klubu.

Bývalý kouč si to však příliš představit nedokáže. „Chtěl bych trénovat muže. A kdybych zůstal v Brodě, tak by to asi nebylo dobré ani pro nového trenéra," vysvětlil František Ondrůšek, který je připravený skočit po další výzvě. Dát si pauzu? Nic pro něj. „V neděli mi bude teprve devětačtyřicet, odpočívat můžu, až budu stařeček," pousmál se. „Fotbal miluji, určitě chci dál trénovat. Nikam se netlačím, uvidíme, co přijde," dodal ještě.