„Že budu hrát od začátku, to jsem se dozvěděl až těsně před zápasem, takže na nějakou nervozitu nebyl vůbec čas,“ povídá mladý forvard, který před pár dny oslavil 18. narozeniny a líčil svoje dojmy z utkání.

„Byl to první zápas v základní sestavě. Úplně jsem nevěděl, co od něho mám čekat. Stopeři Boleslavi byli dobří hlavně silově. Byla to asi nejlepší obrana, na kterou jsem zatím hrál,“ přiznal mladý útočník a zkritizoval svůj výkon. „Osobně jsem se svým výkonem moc spokojený nebyl. Byla tam spousta balónů, které jsem mohl podržet nebo situaci vyřešit jinak. Mohl jsem týmu víc pomoci. Nedařilo se podle mých představ,“ dívá se zpětně k prohranému zápasu (0:1) Kubala.

Zkušená obrana Mladé Boleslavi mladého útočníka téměř k ničemu nepustila. Po pěti minutách hry tam byl sice náznak šance, ale jinak se Kubala příliš neprosadil.

Petr Reinberg.
Petr Reinberk: Výkon v druhé půlce mně hlava nebere

„Dostal jsem balon od Kuby Petra na přední tyč, ale obránce tam strčil nohu, nic z toho nebylo. Nezískali jsme ani bod. Mimo dva závary v nastavení jsme si nedokázali vypracovat téměř žádné šance, to je pro mě obrovské zklamání. Přitom jsme se na ten zápas zodpovědně připravovali. Musíme to napravit už v Liberci,“ přeje si rodák ze Smilovic u Třince.

Jenže liberecký Slovan je v laufu. Po výhře v Brně poskočil dokonce na čtvrté místo tabulky. U Nisy to nebude pro Slovácko vůbec jednoduchý zápas. To Filip Kubala dobře ví.

„Bodují i v těžkých zápasech. Moc se jim sice nedařilo proti Plzni (0:3), ale jinak mají dobré výsledky. Budeme se snažit urvat tam nějaké body. Slovan bude muset útočit, my můžeme hrát na brejky. Nemusíme soupeře tak dobývat jako proti Mladé Boleslavi, to by mohla být naše výhoda. Potřebujeme dát konečně branku. Věřím, že se nám to podaří už v Liberci, vstřelený gól by nám pomohl i psychicky,“ myslí si Filip Kubala.

1. FC Slovácko - Mladá Boleslav
Kordula: Slovácko miluji, vůči klubu cítím zodpovědnost

Slovácko se připravuje pod vedením nového kouče. Mužstvo vede už druhý týden Michal Kordula. Jak moc se změnila příprava na zápasy? Pocítili hráči nějakou změnu?

„Už z pozice asistenta vedl Michal Kordula tréninky, takže jsme nějakou velkou změnu ani nezaznamenali. Chce po nás stejné věci, všechno je na stejném principu,“ popisuje Kubala přípravu pod novým koučem.

Dostanou vás z mizerné nálady kamarádi nebo si jdete případně zahrát golf? Jestli je vaše odpověď kladná, tak jste na tom podobně jako Filip Kubala. Po prohraném zápase se nejraději odreaguje s partou známých nebo na zeleném pažitu golfového hřiště.

„Teď už nemám na golf tolik času, ale jsem členem golfového klubu u nás Ropicích, kousek od Třince. Tam jsem také složil zkoušku a mám i zelenou kartu (osvědčení, které umožňuje samostatnou hru). Chodím hrávat hlavně s taťkou,“ prozradil na závěr student hradišťského gymnázia.

1. FC Slovácko - Mladá Boleslav
Premiéra Kordulovi nevyšla. Všechny body veze ze Slovácka Boleslav