JIHLAVA – SLOVÁCKO 1:3 (1:1)

Hosté přijeli na Vysočinu nahradit ztrátu z domácího zápasu s Plzní a to se jim stoprocentně vydařilo. Po špatném začátku se Slovácko nečekaně ujalo vedení, když krásný centr Kerbra poslal do brány důrazný Vinca. „Branka nás ale uspokojila a brzy jsme inkasovali vyrovnávací gól, který ovšem paradoxně pomohl nám,“ nechal se slyšet trenér Slovácka Jiří Dekař.

Jeho svěřenci od té chvíle ovládli hru, obrovské šance ale spálili Špaček a Šilinger s Kerbrem. Na začátku druhé půle ovšem zužitkoval Sukupovu standardku Špaček a nasměroval tak Slovácko k vítězství, které ještě v 70. minutě zpečetil Holek, jenž dobrým presinkem přinutil domácí ke vstřelení vlastního gólu. „Škoda, že jsme pak ještě nepřidali nějaké góly, protože vyložených šancí jsme měli požehnaně,“ litoval trochu kouč Slovácka. „Jinak ale musím kluky za druhý poločas pochválit,“ dodal.

Dorost Slovácka teď v sobotu přivítá 1. FC Brno a Dekař chce vítězství. „Hned po utkání jsem v kabině řekl, že body z Jihlavy budou mít cenu, až když je potvrdíme doma s Brnem. Věřím tomu, že se tak stane.“

Branky hostí: 24. Vinca, 49. Špaček, 70. vlastní. Slovácko: Mendl – Dvořák (65. Nguyen), Mlátilík, Špaček, Sukup – Polák, Perůtka, Sládek (79. Bučák), Šilinger – Vinca (68. Holek), Kerbr. Trenér: J. Dekař.