1. FC SLOVÁCKO B – NAPAJEDLA 2:0 (1:0)

Začátek zápasu ovšem patřil hostům. „Vletěli na nás, velmi dobře nás napadali a my jsme se nemohli dostat za půlku,“ poznamenal domácí trenér Jiří Dekař. Jeho svěřencům se to poprvé pořádně podařilo po čtvrthodině hry a hned z toho byla vedoucí branka. Sasínův průnik zastavili hosté jen za cenu faulu a Semela z přímého kopu vymetl šibenici – 1:0. „Bylo to po naší chybě. Z osmadvaceti metrů se krásně trefil Semela. Poté jsme i my měli sérii standardních situací a rohových kopů, ale branku jsme vstřelit nedokázali,“ smutně poznamenal hlavní kouč Napajedel Martin Onda.

O chvíli později se hosté už už radovali z vyrovnání, gólman Slovák ale po jejich dokonalém signálu domácí bravurně zachránil. Na přelomu první a druhé půle mohl navýšit náskok domácích hned dvakrát Hesek, poprvé ale šanci ke střele prováhal a podruhé hlavičkoval vedle. „Hráli jsme dobře, ale musím uznat, že domácí byli lepší. Při troše štěstí jsme mohli i bodovat,“ je přesvědčen Martin Onda.

„Mrzí nás ale sporná situace před druhou brankou, ale takový je už fotbal,“

V 60. minutě to už ale bylo 2:0. Polák po úniku našel na zadní tyči Sasína, který se hlavou nemýlil. „Gól nás mrzí o to víc, protože to byla to sporná situace, ale takový už je fotbal,“ namítl Onda. Zdramatizování zápasu pak odmítl dorostenec Slovák, který opět zlikvidoval stoprocentní šanci Napajedel. „Chytal výborně, byl to náš nejlepší hráč,“ pochválil mladého gólmana Dekař. V samotném závěru mu ještě mohl udělat radost Dolina, ale jeho hlavičku zastavila tyč hostující brány.

„Napajedla proti nám odehrála velmi dobrý zápas, musím říct, že mě překvapili,“ nechal se slyšet kouč Slovácka. „O to víc mě teď mrzí ztráta z prvního zápasu. Šardice teď remizovaly, už jsme mohli být o bod před nimi,“ posteskl si Dekař.

Slovácko B: Slovák Polák, Ruman, Grabec, Randa Borusík (80. Svízela), Abrahám, Hesek, Semela – Sasín, Višváder (70. Dolina). Trenér: J. Dekař.

Napajedla: Krajča – Popela (79. R. Huťka), Blažek, Zavadil, Sklenář – Dufka, Kameník, Kučera, M. Huťka, Haša (85. Cahyňa) – Hudák. Trenér: Martin Onda.

MICHAL SLADKÝ. DANIEL OSTRČILÍK