Na bezbrankové remíze měl bezesporu největší zásluhu gólman Slavie Michal Vorel. „Několikrát nás zachránil,“ přiznal po utkání trenér Slavie Karel Jarolím, který před časem působil i ve Slovácku. „Utkání jsme si zkomplikovali zbytečným vyloučením, takže nakonec můžeme být rádi za bod,“ dodal kouč Pražanů.

Zápas přitom rozehráli lépe právě slávisté a brzy mohli jít do vedení. Švento ale svůj únik neproměnil. „Věděli jsme, co by na Slavii mělo platit a až na tuto situaci se nám naši taktiku dařilo plnit,“ konstatoval domácí trenér Pavel Malura.

Slovácko se s lídrem prvoligové tabulky statečně rvalo, za své úsilí ale nakonec nebylo odměněno. „Vytvořili jsme si celou řadu šancí, při jejich zakončování nám ale chyběla chladnokrevnost a také štěstí,“ řekl Malura, který ale věří, že už to co nejdřív přijde. „Kluci se opět přesvědčili, že jdou po správné cestě. Bod je sice dobrý, ale všechny nás mrzí, že nemáme všechny tři.“

Slávisté mohli být po napínavých devadesáti minutách spokojenější. „Máme bod, jakou ale bude mít cenu, to se ukáže až po třicátém kole,“ dodal Karel Jarolím.

1. FC SLOVÁCKO - SLAVIA PRAHA 0:0


Rozhodčí: Adámek - Wilczek, Jiřík. ŽK: Ivana, Racko - Urbánek, J. Vorel. ČK: 67. Dosoudil (Slavia). Diváci: 5 333.
Slovácko: Drobisz - Kubáň, Šuškavčevič, Ineman, Lysoněk - Racko, Němčický, Görner (82. Kúdela), Šturma (78. Stýskala) - Ivana, Šimáček (63. Brožík). Trenér: Pavel Malura. Slavia: M. Vorel - J. Vorel, Dosoudil, Aračič, Hubáček - Kalivoda (69. Suchý), L. Jarolím, Hrdlička, Urbánek (53. Gaúcho) - Vlček (78. Dočkal), Švento. Trenér: Karel Jarolím.