„5:3? Takové výsledky mám rád. Přestože z taktického hlediska to nebylo příliš zvládnuté vzadu. Udělali jsme dvě chyby, na druhou stranu je potřeba vidět, že soupeř byl ohromně silný na míči. Jsem rád, že jsme sérii těžkých utkání se slovenskými soupeři (předtím se Slovácko utkalo ještě se Slovanem Bratislava a Žilinou – pozn. aut.) absolvovali. Jejich síla byla velká. Vyzkoušeli jsme si, co jsme potřebovali, hráli jsme agresivně, branky jsou příjmené pozlátko navíc," nechal se slyšet trenér Svatopluk Habanec.

Své první utkání v novém dresu absolvoval Jaroslav Diviš, který v týdnu přišel ze slovenské Senice. Hřiště opouštěl stejně jako dalších pět hráčů v 65. minutě.

„Vedeme zatím 4:2, tak snad dobrý," zhodnotil stručně svou premiéru v modrobílém dresu. Do utkání dokonce nastoupil s kapitánskou páskou.

„No, super, hned jsem ji dostal. Co mě to bude stát? To se teprve dozvím," smál se Jaroslav Diviš, který si zanadával na velkou zimu a především ledový vítr, který oběma týmům i divákům značně znepříjemnil sobotní duel.

„Zima jak sviňa. V Senici jsme trénovali v hale, teď jsem podruhé venku, takže je to velká změna. Dneska je opravdu hrozná kosa," oklepal se Diviš a zmizel v přistaveném autobuse, který střídající hráče okamžitě odvážel do šaten v Uherském Hradišti.

V úvodním testu u nového kouče obstál.

„Ukázal rychlostní vložky, dostal se i do kombinace. U něj je výhoda, že ho nemusíme něco učit, protože pod trenérem Psotkou v Senici praktikoval stejný model jako my," pochvaluje si první a zatím jedinou posilu Svatopluk Habanec. Ten by rád přivedl ještě jednoho útočníka.

„Nijak to ale nehrotíme, Diviš byl naše priorita," dodal lodivod Slovácka.

To rozhodlo o osudu utkání s Trenčínem v nástupu do druhé půle, když během čtyř minut vstřelilo tři góly. Domácího kouče vedle výhry jistě těšila i skutečnost, že se nikdo nezranil.

„Byla velká zima, takže jsme hlavně kladli důraz na pořádnou rocvičku v teple i na hřišti," popsal Habanec nejjednodušší ai nejúčinnější prevenci před případnými svalovými problémy.

Jeho svěřence ve středu čeká poslední přípravný duel (s Třincem, opět na staroměstském Širůchu, čas ještě bude upřesněn – pozn. aut.) před odletem na herní soustředění do Turecka.

„Ještě týden v té zimě budeme muset přečkat, už se ale opravdu těším na terény, které nás na soustředění čekají. Částečné zúžení kádru proběhne až po duelu s Třincem a další po návratu z Turecka," uzavřel trenér Slovácka.

1. FC Slovácko – Trenčín 5:3 (1:1)

Branky: 21. Došek, 54. vlastní Silva, 55. Kerbr, 58. Holek, 85. Havlik.

1. FC Slovácko: Heča – Šimko (65. Reinberk), Košút, Rada (46. Mezlík), Daníček (65. Mezlík) – Kerbr (65. Civič), Bartoš (65. Petr), Valenta (65. Šumulikoski), Trávník (46. Havlík), Diviš (65. Ondřejka) –Došek (46. Holek). Trenér: Habanec.

Melichárek a bloudící Trousil mají zdravotní trable

Dvě zkušené opory Slovácka museli v sobotu navštívit doktora. Dušana Melichárka a Jan Trousila totiž trápí zdravotní trable. „Snad to nebude nic vážného," přeje si trenér Svatopluk Habanec.

Pravděpodobněji se jeho přání vyplní u Jana Trousila. Pro toho to je druhá nepříjemnost v krátké době. Nejprve se ztratil na čtvrtečním výběhu v Kunovském lese, kde ho půldruhé hodiny hledali spoluhráči a posléze i policisté.

„Teď už se tomu smějeme, v tu chvíli to ale moc komické nebylo, protože jsme o něj fakt měli strach. Byl na trase dvě hodiny a osmnáct minut, proto má dnes možná drobný problém s nohama," vtipkoval trenér Slovácka po sobotním duelu s Trenčínem, do kterého vytáhlý stoper nezasáhl.

Ve skutečnosti se však Trousil zranil na pátečním tréninku. Při snaze o vypíchnutí balonu jej píchlo v zadním stehenním svalu.

Hůř je na tom gólman Dušan Melichárek. „Při zákroku se mi koleno zaseklo v zemi a otočil jsem si ho. Mám to oteklé, uvidíme. Dostal jsem tašku prášků, tak snad zaberou," smutně se pousmál třicetiletý brankář.