Na turecké riviéře je totiž na další týden „uvězní“ půlmetrová vrstva sněhu, která v minulých dnech přikryla Českou republiku.

Vedení klubu totiž bleskově zareagovalo na situaci a zařídilo prodloužení pobytu. Svěřenci trenéra Levého sice přijdou o plánovanou generálku se Senicí, místo toho ale v zemi půlměsíce odehrají hned dvě utkání s kvalitními soupeři.

„Pro hráče to není úplně jednoduché, protože počítali s tím, že na soustředění budou dvanáct dnů a najednou se to o týden prodlouží. Pokud ale mám mluvit za sebe, tak to jednoznačně vítám, protože trénovat na kvalitních terénech je daleko lepší a příjemnější, než se trápit na umělé trávě. Když je mráz, tak s ní nemám problém, fotbal na umělce a přírodním povrchu jsou ale dva rozdílné sporty,“ nechal se slyšet trenér Stanislav Levý.

Nečekaně dobře přijali zprávu o setrvání v Turecku samotní fotbalisté.

„Samozřejmě už jsme se těšili domů za rodinami, z fotbalového hlediska je to ale správné rozhodnutí. Tady se můžeme připravit daleko lépe, než kdybychom doma trénovali jen na umělce,“ uznal Petr Reinberk.

Žádný problém s prodloužením pobytu neměl ani veterán Veliče Šumulikoski.

„Já jsem velice spokojený, aspoň si pořádně odpočinu od manželky a hlavně od malého synka,“ rozesmál se makedonský internacionál.

Někomu možná bude vadit, že se musí sbalit a přestěhovat se jen o kousek dál do jiného hotelu, asistent trenéra Michal Kordula ale změnu vítá.

„Určitě je to lepší, než kdybychom zůstali tady. Aspoň změníme prostředí, nebude to pořád stejné. Navíc Titanic je super hotel, takže já jsem nadšený,“ ocenil tah vedení bývalý záložník.

Fotbalisty Slovácka vedle dvoufázových tréninků čekají i další dvě přípravná střetnutí, která sehrají v úterý a v pátek. Soupeře momentálně shání agentura.

Mezi realizačním týmem už se probíral i scénář, jestli kvůli vydatné sněhové nadílce bude možné odehrát úvodní jarní kolo, které je naplánováno na sobotu 18. února.

„Vytápění trávníku jede naplno, sníh do té doby už bude dávno pryč,“ nechal se slyšet ředitel klubu Petr Pojezný, který prozradil i částku, kterou klub za vytápění utratí. „Bude to kolem půl milionu korun,“ dodal.

Trenér Slovácka má však z blížícího se startu ligy obavy.

„No, uvidíme, jestli se to stihne. Máme sice vyhřívané trávníky, ale když vám pár hodin před zápasem napadne několik desítek centimetrů sněhu, tak s tím nic neuděláte. Nehledě na to, že i když sníh ze hřiště včas zmizí, tak si plochu rozbijete na zbytek jara,“ nastínil Stanislav Levý velmi pravděpodobný scénář.

Jelikož v Turecku jsou vedle Slovácka na soustředění i Zlín, Brno, Dukla Praha, Karviná či Bohemians, padl v nadsázce i návrh, že by se úvodní kolo mohlo odehrát v Turecku…

Informovali jsme

Slovácko poprvé v přípravě padlo. Od Ukrajinců dostalo tři branky

Pojezný: Kvůli obavám z teroristického útoku jsme zvažovali, zda do Turecka jet

Fotbalisté Slovácka se v Turecku konečně zahřáli, na tréninku se trefovali do hýždí

Slovácko v Turecku na úvod remizovalo. Bulhaři srovnali po změně stran