1. FC Slovácko – Spartak Trnava 2:2 (2:0)

Fotbalisté Slovácka poprvé v přípravě nevyhráli. Dvoubrankové vedení ztratili během jedné minuty ve druhé půlce. V prvním poločase skórovali Kubala a Sadílek.

„Milan Heča měl menší zdravotní problémy, Šumulikoski má individuální trénink a Zajíc měl ze začátku roku antibiotika, tak jsme ho chtěli pošetřit," vysvětloval trenér Levý neúčast hráčů.

Scházel také stoper Košút, který touží ze Slovácka odejít a s mančaftem zatím netrénuje. „Chce odejít, hledá si angažmá. Vím, že tam byla nějaká nabídka z české ligy, kterou neakceptoval. Chce do zahraničí – v této fázi s Košútem nepočítám," vyjádřil se kouč na jeho adresu.

První dějství bylo ze strany Slovácka svižné. Hráči dobře kombinovali a po dvaceti minutách hry se dostali do vedení. Po špatném odkopu trnavského gólmana se k míči dostal Machalík, vysunul mladíčka Kubala a ten už si sám před brankářem věděl rady – 1:0.

O čtvrt hodiny později se svěřenci trenéra Levého radovali podruhé. Biolek se řítil sám na branku, ale trefil pouze tyč. Odražený balon se dostal k Sadílkovi, který z úhlu mířil přesně – 2:0.

„První půlka byla z naší strany velmi kvalitní. Byli jsme agresivní, dokázali soupeře dostat pod tlak a vytvářeli jsme si gólové příležitosti," chválil svoje svěřence za úvodní poločas trenér Slovácka.

O přestávce kouč Levý znovu protočil celý mančaft. Po menších zdravotních problémech v uplynulém týdnu zasáhla do hry i posila z Liberce Jan Navrátil „Byl to poslední zápas, ve kterém dostali příležitost všichni hráči širšího kádru," upozornil stratég osmého mužstva ligové tabulky.

V druhém dějství byla na hřišti vidět hlavně Trnava. Deset minut po přestávce snížil Yilmaz. O minutu později měl prsty ve vyrovnání znovu dvacetiletý Turek. Někde z hranice velkého vápna srovnal parádní trefou do šibenice.

Ve druhé půlce byl slovenský celek o poznání aktivnější. Slovácko hrozilo hlavně z rohů a brejkových příležitostí, ale ani na jedné straně už branka nepadla.
Svěřenci trenéra Levého poprvé v přípravě nevyhráli a poprvé také inkasovali. Všechno se seběhlo během jedné minuty ve druhé půlce.

„S hrou ve druhém poločase nemůže v žádném případě panovat spojenost. Přistoupili jsme k němu jako stará garda. Pokud bychom měli v podobném trendu pokračovat, tak budeme mít veliký problém," kriticky hodnotil výkon svých svěřenců po změně stran Stanislav Levý a povzdechl si nad střídajícím Chylou.

„Musel jsem ho střídat už v první půlce, má nějaké svalové zranění, asi to bude na delší dobu. Skládat kádr na soustředění do Turecka asi nebude složité. Vypadli Chvátal, možná Chyla a Košút," řekl trenér na závěr.

Branky: 24. Kubala, 34. Sadílek – 54. a 55. Yilmaz

1.FC Slovácko

1. poločas: Daněk - Chyla, Břečka, Hofmann, Šimko - Biolek, Sadílek, Kalouda, Machalík, Rezek - Kubala.
2. poločas: Daněk - Reinberk, Tkáč, Rada, Civič - Dramé, Daníček - Navrátil, Ťok, Tetteh - Koné. Trenér Levý.