Jeho svěřenci si jeho přání vzali k srdci a stoprocentně jej vyplnili. Díky trefám Milana Kerbra, Libora Doška a Ladislava Volešáka získali veledůležité tři body a v tabulce Gambrinus ligy poskočili na osmou příčku.

1. FC SLOVÁCKO – SLAVIA PRAHA 3:0 (1:0)

Přestože výhra Slovácka vypadá jednoznačně, výsledek dění na hřišti moc neodpovídá. „Získali jsme důležité tři body, které nám dávají klid pro práci. Výhra se ale nerodila vůbec lehce. Můžeme za ni poděkovat Dušanu Melichárkovi, který soupeři zneškodnil tři tutovky, abychom se my pak mohli dostat do vedení. Dušan je jednoznačně mužem zápasu," chválil svého gólmana Svatopluk Habanec.

Ten se musel vypořádat nejen s absencí vykartovaného tria Rada, Daníček, Ondřejka, další čáru přes rozpočet mu udělala zranění Biolka a především Trousila, který si v týdnu na tréninku nadvakrát zlomil malíček. Do stoperské dvojice se tak ke Košútovi postavil Mezlík, roli defenzivního štítu dostal na starost Šumulikoski.

Makedonský internacionál, který nastoupil vůbec poprvé v sezoně, se hned ve 2. minutě mohl zapsat do střelecké listiny, jeho hlavičku pod břevno ale Rakovan vytáhl na roh.

Ještě více se na druhé straně vyznamenal jeho protějšek Melichárek, který reflexivně zlikvidoval tutovku hlavičkujícího Koreše. Vzápětí se tato dvojice utkala znovu a opět byl úspěšnější domácí gólman.

„Byly to stoprocentní šance, skončilo to bohužel tak, jak je to u nás obvyklé," smutnil po utkání trenér Slavie Miroslav Koubek.

O chvíli později už však Slovácké peklo vybuchlo nadšením. Neves v šestnáctce stáhl Košúta a rozhodčí Zelinka ukázal na bílý puntík. „To byl zlomový okamžik utkání. Už jsem dostal několik smsek, i od vedení, že to byla diskutabilní situace. Budu se na to muset podívat," utrousil nakvašeně kouč hostujícího týmu.

Míč si postavil Kerbr a penaltu rutinérsky proměnil – 1:0. Na sedmou branku nejlepšího kanonýra Slovácka v letošní sezoně mohl vzápětí odpovědět Juhar, Melichárek s Mezlíkem ale i s velkou dávkou štěstí jeho šanci zpacifikovali.

Na začátku druhé půle mohli slávisté dvakrát srovnat, jenže nejprve jejich gól nemohl platit kvůli ofsajdu, Juhara pak parádně vychytal Melichárek.

Tomu ještě pořádně pokazily náladu další dvě branky domácích. Nejprve se po centru Kuncla prosadil proti dvěma strážcům Libor Došek, v nastaveném čase ještě nádhernou hlavičkou vyšperkoval vítězství domácích střídající Ladislav Volešák – 3:0.

„Věřili jsme, že tady můžeme uspět. Neměli jsme k tomu daleko, byť to zní vzhledem ke konečnému výsledku paradoxně. Doplatili jsme na neproměněné šance," nechal se slyšet Miroslav Koubek.

Slovácko potvrdilo, že se mu proti Slavii daří, z posledních pěti zápasů na domácí půdě vyhrálo s tímto soupeřem počtvrté. A počtvrté mu nasázelo tři góly.

„Ano, dnes jsme měli tři střelce, ale všichni byli ve stínu Dušana Melichárka, který podal nadstandardní výkon," připomněl ještě jednou hrdinu utkání Svatopluk Habanec.

Branky: 39. z pen. Kerbr, 62. Došek, 90.+3 Volešák. Rozhodčí: Zelinka – Kordula, Kotík. ŽK: Šimko, Šumulikoski, Došek – Lička, Neves, Petrák. Diváci: 4187. 1. FC Slovácko: Melichárek – Kuncl, Mezlík, Košút, Šimko (65. Reinberk) – Petr (90. Volešák), Valenta, Šumulikoski, Havlík (77. Trávník), Kerbr – Došek. Trenér: S. Habanec. Slavia: Rakovan – Dostál (79. Škutka), Petrák, Škoda, Neves – Nitrianský (71. Zmrhal), Gecov, Lička, Koreš (46. Kisel), Prošek – Juhar. Trenér: M. Koubek.