O jedinou branku utkání se postaral Sadílek. Kouč Habanec zkoušel dva nové hráče – stopera Dominika Simerského a jihokorejského útočníka Roana Kwona.

1. FC Slovácko – Znojmo 1:0 (1:0)

Slovácko do hry nasadilo dvě rozdílné jedenáctky, celé utkání odehrál pouze Reinberk a právě adept na modrobílý dres Simerský. Ten prošel mládeží Slovácka, pak vystřídal, Brno, Jablonec, Hradec Králové, Znojmo, Olomouc a Vlašim. V lize zatím odehrál jednadvacet utkání.

„Břečka stále netrénuje, takže pochopitelně hledáme alternativy na post stopera. Záleží jen na něm, jak se prosadí," poznamenal trenér Svatopluk Habanec.

Stejná situace je u Korejce Kwona, který poslední rok a půl působil v devatenáctce a juniorce bundesligového Hamburgeru SV.

„Je to mladý, devatenáctiletá útočník, je jiný, než na jaké jsme od nás zvyklí. Zdobví ho důraz, rychlost a tah na bránu. Během týdne se rozhodne, zda u nás zůstane," řekl kouč Slovácka.

Samotné utkání z jeho pohledu příliš kvality nepobralo. „Bylo to ale dané i tím, že jsme ráno měli poměrně výživný hodinový trénink. Přesto by si ale soupeř tři šance vytvořit neměl," uznal Svatopluk Habanec.

Zápas byl konečnou pro Jacka z Prešova, slovenský stoper na zkoušce nezaujal a vrací se domů.

Branka: 38. L. Sadílek. Slovácko – 1. poločas: Heča – Reinberk, Jacko, Simerský, Kuncl – Civič, L. Sadílek, Šumulikoski, Valenta, Diviš – Kwon.

poločas: Daněk – Prajza, Simerský, Hofmann, Reinberk – Galuška, Daníček, Havlík, Hlúpik – Kovář, Došek. Trenér: Habanec. (ms)