Chybět ráno na srazu bude z pochopitelných důvodů Michal Trávník, který bojuje v reprezentačním dresu na mistrovství Evropy do 21 let. Připojí se však talentovaný záložník k mužstvu později, nebo ne? První muž českého fotbalu a majitel Jablonce Miroslav Pelta totiž prohlásil, že má o Trávníka zájem. A když si Velký čáp, jak se šéfovi FAČR přezdívá, něco zamane, obvykle to dostane.

„Zatím nemám, co bych k tomu řekl. Michala pořád beru jako našeho hráče, uvidíme, co se stane," pokrčil rameny Svatopluk Habanec, kterého potěšilo, že se zatím nevybroušený jednadvacetiletý diamant dostal v úvodním zápase Eura na hřiště. „Je to odměna za jeho výborné jaro. Je jen škoda, že mu ten metr, o který byl v ofsajdu, chyběl k vyrovnávací brance na 2:2," poznamenal kouč Slovácka na Trávníkovu adresu.

Ale zpět k přípravě. Realizační tým nachystal pro mužstvo neobvyklý start. „Zahájíme dvoufázovým tréninkem," prozradil Svatopluk Habanec. Mužstvo tentokrát vynechá tradiční vstupní testy. Ty absolvuje jen několik hráčů jako Kovář či Hlúpik, které trápila dlouhodobější zranění.

Kouč nepřivítá v kabině ani jednoho nového hráče. „Nějaká oťukávání a jednání už probíhají, zatím ale nic není ve fázi, co by stálo za zveřejnění," nechtěl být Svatopluk Habanec konkrétní. Do přípravy už se nezapojili hráči jako Mezlík či Kubáň, kterým končí smlouva a hledají si nové angažmá. Klub se rozloučil i s Ghaňanem Antwim, jenž během několikaměsíčního působení v juniorce nepřesvědčil o svých kvalitách.

Už na konci minulé sezony trenér avizoval, že nejvíce práce ho čeká s obrannou fází. Špatná defenziva byla hlavní příčinou nepříliš povedeného jara. I proto dostávají druhou šanci Stanislav Hofmann s Vlastimilem Daníčkem. „Jsou na stejné startovní čáře se všemi ostatními," naznačil trenér Slovácka, že rozhodně nejsou bez šance napevno zakotvit v kádru. A nejen to, při pohledu na prořídlé zadní řady zřejmě mají i reálnou naději proniknout do základní sestavy.

Kvůli evropskému šampionátu do 21 let začnou modrobílí letní dril na staroměstském Širůchu, další týden se pak budou připravovat v domácích podmínkách. Pak mužstvo odjede na týdenní soustředění do Velkých Bílovic. Povětšinou dvoufázové tréninky jim zpestří devět přípravných duelů.

Ten první je čeká už zítra v Novém Městě na Moravě, kde bude domácí nováček třetí ligy SFK Vrchovina slavit 115 let fotbalu ve městě. Žádný pouťák to ale podle trenéra devátého celku Synot ligy nebude. „Každý z hráčů odehraje poločas, očekávám ostřejší nasazení," poznamenal Svatopluk Habanec.

Jeho svěřenci se vesměs střetnou se slovenskými prvoligovými a českými druholigovými týmy. „Tento model se nám osvědčil, nemáme důvod ho měnit," vysvětlil kouč. Generálku obstará duel s Třincem. „Jestli budeme hrát doma, nebo venku, se rozhodneme až podle losu, který je na programu 27. června," dodal Svatopluk Habanec.

Přípravné zápasy

20. června: Vrchovina – Slovácko (14.30, Nové Město)

26. června: Slovácko – Znojmo

července: Slovácko – Karviná
července: Slovácko – Trenčín
července: Slovácko – Košice
července: Slovácko – Senice
července: Slovácko – Prostějov
července: Slovácko – Třinec
Pozn.: čas a místo konání zápasů budou upřesněny.