Kouč Slovácka Miroslav Soukup hodnotí los jako ten z kategorie obtížnějších.

„Já si vždycky na úvod přeji spíš silnější soupeře. Brno určitě neberu jako nováčka, protože prostě spadnout nemělo a nemuselo. Určitě to bude na úvod ligy nepříjemný soupeř. Los rozhodně lehký není, ale na druhou stranu pokud by se mě někdo zeptal, jaké soupeře bych si přál na začátek, asi bych mu těžko jednoznačně odpověděl. Musíme být připravení na všechna mužstva. Já hlavně věřím, že se nám povede lepší vstup do sezony jako v minulém ročníku. Až první ligové kolo nám ukáže, jak si sedla sestava a jaká byla letní příprava. Ani generálka vám tyto věci neodhalí," upozorňuje trenér Slovácka.

Jan Trousil strávil v dresu brněnské Zbrojovky sedm let. Několik sezon dělal kapitána mužstva z moravské metropole a byl jednoznačným lídrem týmu. Start proti Zbrojovce bylo tajné přání současné opory zadních řad Slovácka, ale s jednou výjimkou.

„Chtěl jsem začínat v Brně. Hrajeme doma, takže jedna věc se splnila, druhá ne. Pro fanoušky to bude určitě zajímavý zápas. Je to derby, přijde, hodně diváků, ale my se nechceme po prvních kolech plácat na nule jako v minulém ročníku. První kolo musíme zvládnout. Pro mě to bude pikantnější, že to bude právě Zbrojovka," povídá Trousil a přiznává, že proti Brnu bude hrát první soutěžní zápas v kariéře.

„Máte pravdu, zatím jsem nastoupil jenom v zimní lize. Na utkání se těším, ale musím to brát jako každý jiný zápas, abych nebyl zbytečně přemotivovaný," dobře ví zkušený obránce. ⋌(std)