V ulicích a nejbližším okolí stadionu bude více než 100 policistů z řad pořádkové a dopravní policie, psovodi, jízdní policie, kriminalisté i členové antikonfliktního týmu.
Při posledním utkání Slovácka ve Zlíně panovala mimořádně vyhrocená atmosféra a policisté museli použít různé donucovací prostředky, aby obě skupiny fanoušků udrželi od sebe. Ti po sobě přesto stále házeli různé předměty, včetně skleněných lahví, kamenů i pyrotechniky. Pořádek proto budou zajišťovat také strážníci Městské policie Zlín.
Čtěte také: Derby budou rozhodovat maličkosti, ví kouč Slovácka Levý
„Po četných stížnostech místních obyvatel nebudeme tolerovat parkování vozidel na veřejné zeleni na Benešově nábřeží," zdůraznilo vedení městské policie.
I proto je vhodné dorazit ke stadionu s dostatečným časovým předstihem.
Že jde o lokální derby, vnímá i kapitán Slovácka Veliče Šumulikoski. „Je poznat, že se jedná o zápas, který je pro fanoušky důležitý," uvedl. Důvodem může být i fakt, že kluby se dlouhé roky míjely, protože hrály jinou soutěž. „Poslední vzájemné zápasy nabídly velmi slušnou atmosféru a očekávám, že nejinak tomu bude i v sobotním zápase," doplnil Veliče Šumulikoski. Oba týmy přitom poslední dobou nestřílí góly Slovácko neskórovalo ve třech jarních kolech, Zlín dokonce v pěti posledních zápasech.
Související: David Machalík: Remíz už bylo dost, ve Zlíně to chceme zlomit