Trenérovi Miroslavu Soukupovi ovšem přesto přibyla jedna vráska – už po třech minutách musel kvůli zranění odstoupit Miroslav Poliaček, první posila hradišťského týmu.

Trenér Slovácka se po duelech s Myjavou a výběrem okresu Hodonín, který nahradil původně ohlášený ghanský tým Takoradi, rozloučil s běloruským útočníkem Markhelem

I českým forvardem Tomášem Vlčkem.

„Chceme do konce týdne přivést ještě jednoho kvalitního útočníka. V ideálním případě by se k nám mohl připojit v pátek a v sobotu odehrát přípravný zápas. Jednáme se dvěma adepty, není to ale vůbec jednoduché, je o ně zájem i z jiných týmů. Věřím však, že alespoň jeden přestup se povede,“ poznamenal Soukup.

Nahlas se přitom spekuluje, že Slovácko láka Lukáše Mageru, který naposledy působil v rumunském Temešváru. Hovoří se i o a dalším dlouhánovi Liboru Doškovi či Dani Chiguovi, který si udělal jméno v pražské Dukle.

Slovácko přivítalo v Hroznové Lhotě nováčka druhé nejvyšší soutěže na Slovensku bez Kerbra i Trousila.

„Trousil si vyřizuje ještě nějaké věci v Brně a dostal dva dny volno. Kerbr má lehčí zranění a rehabilituje,“ vysvětloval absenci obou nováčků trenér Soukup.

Už po třech minutách hry odkulhal ze hřiště po nezaviněném souboji Miroslav Poliaček. „Chytil se za sval nebo za tříslo, nevím, co se stalo. Uvidíme po zítřejším vyšetření,“ nechtěl dělat ukvapené závěry kouč Slovácka.

Celý zápas byl zcela v režii modrobílých, kteří zvítězili 4:0. Trenér Soukup tak mohl být poprvé v přípravných zápasech spokojený.

„Zápas vyšel výsledkově slušně, podařilo se nám vstřelit čtyři branky, navíc jsme žádný gól nedostali. Pozitivní je, že jsme Myjavu nepustili do zakončení. Po celou dobu jsme byli aktivní, jen mě i přes čtyři branky mrzí řada neproměněných šancí,“ poznamenal hodnocení kouč Slovácka.

Odlišný obrázek nabídlo utkání s výběrem Hodonínska.

„Hráči z ghanského výběru nedostali víze, proto se hledala náhradní varianta,“ podotkl Soukup.

Narychlo složený tým Slovácku statečně kladl odpor a dokonce se ujal vedení, drtivým závěrem ale favorit nakonec strhl vítězství na svou stranu.

„O spokojenosti nemůžeme vůbec mluvit. V ofenzívě jsme nedokázali nic vymyslet. Ani jeden z hráčů si nevybojoval místo v silnější sestavě,“ zlobil se po zápase trenér Soukup.

1. FC SLOVÁCKO – MYJAVA 4:0 (3:0)

Branky: 6. Čtvrtníček, 27. a 38. z pen. Volešák, 77. Fujerík. Slovácko: Filipko – Kubáň, Kordula, Mezlík, Jeleček – Hlúpik, Volešák, Daníček, Poliaček (3. Fujerik) – Ondřejka, Čtvrtníček (46. Szmek).

1. FC SLOVÁCKO – VÝBĚR OKRESU HODONÍN 3:1 (0:0)

Branky: 73. Čtvrtníček, 79. Stánik, 80. Nestorovski – 70. Kohůt. Slovácko: Matalyha (46. Heča) – Kuncl, Reinberk, Košút, Starý – Stráník, Valenta, Svízela, Nestorovski – Vlček (62. Szmek), Markhel (62. Čtvrtníček).

Stanislav Dufka