ČESKÉ BUDĚJOVICE - SLOVÁCKO 0:0

V zápase samotném pak hlavně do přestávky hráli na trávníku prim fotbalisté Slovácka, kteří suverénně ovládli střed hřiště a umnou kombinací se dostávali s lehkostí až neuvěřitelnou do řady slibných příležitostí. Jenže v nich neuspěli. Ať už vinou nedůrazné koncovky (Volešák), nebo smůly (Volešákovo břevno, Doškova tyč), navíc svůj tým držel nad vodou i velice dobře chytající Daněk.

Trenér hostí Svatopluk Habanec se po zápase netajil tím, že remízou je zklamán. „My tu totiž dva body ztratili. Hlavně první půli jsme byli jasně lepší, měli jsme sedm střel mezi tyče, z toho čtyři vyložené příležitosti. Že jsme je neproměnili, se nám vymstilo," litoval.

Hráči Dynama se na rozdíl od svého soka rozjížděli pozvolna, jejich kombinace byla hodně kostrbatá a přihrávky nenacházely adresáta. Velké nedorozumění mezi Halamou a Novákem hned v úvodu zápasu zjevnou nervozitu hráčů v černobílých dresech ještě navýšilo, míč domácí fotbalisty odmítal poslouchat a převaha Slovácka zákonitě narůstala. Chvílemi to byla až hra kočky s myší a dění na ploše v některých fázích připomínalo spíše situace, kdy na tréninku jedna skupina nacvičuje hru útoku proti obraně…

Se hrou svého týmu především v první půli nebyli spokojeni ani diváci ani trenér Miroslav Soukup. „Od svých hráčů jsem čekal, že do zápasu půjdou odvážněji, jenže hlavně do půle se hráči Slovácka až příliš snadno dostávali do velikých šancí a my poločas přežili jen se štěstím," objektivně uznal trenér Dynama.

Po změně stran tudíž Soukup sáhl ke změnám. Potleskem diváci přivítali Petra Benáta, jenž se do ligy vrátil po roční pauze. A nutno říct, že se mu návrat povedl, protože i díky jeho pohyblivosti a herní kreativitě domácí od začátku druhé půle přece jen hru v poli vyrovnali. A když přišel na hřiště i Klesa, kombinačních akcí ze strany Dynama ještě více přibylo. Slovácko sice bylo i nadále hodně nebezpečné, do takových šancí jako do přestávky už se ale jeho hráči nedostávali. A ke konci zápasu už Jihočeši svého soka dokázali chvílemi i zatlačit. Malý důkaz? Nepříznivý poměr rohů 2:5 Jihočeši otočili v poslední čtvrthodině na 6:5. „Za těch posledních dvacet minut, kdy jsme byli aktivnějším týmem, jsme si možná vyhrát i zasloužili, to jsme byli asi my blíž ke vstřelení branky, byť úplně jasnou šanci jsme neměli," uzavřel trenér Soukup.

„Ve druhé půli se hra vyrovnala a ke konci nás domácí možná i trochu zatlačili. Že by ale vystřelili na bránu, to si nepamatuji," konstatoval trenér hostí Habanec. (ort)

ŽK: Řezníček, Machovec Valenta. Diváci: 2423. Rozhodčí: Adámek J. Paták, Hájek.

ČB: Daněk Novák, Halama, Lengyel, Machovec Markovič (66. Klesa), Javorek, Otepka (46. Benát), Sandro Řezníček, Táborský. Trenér: Soukup.

Slovácko: Melichárek Kuncl, Trousil, Mezlík, Reinberk Hlúpik, Valenta, Daníček, Volešák, Kovář (88. Lukáš) Došek. Trenér: Habanec.