Fotbalový duel se dohrával ve Smetanových sadech, kde dva fanoušci Slovácka napadli příznivce olomouckého klubu. Kopali jej, jejich řádění ukončili až psovodi s policejními psy

„Měli jsme hlášku, že do města míří asi dvě stě fanoušků Sigmy z toho nejtvrdšího jádra. Proto jsme povolali i policisty na koních a psovody,“ poznamenal mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental. Strážci zákona měli v rukou také fotografie fandů, kteří jsou nechvalně známí svým chováním při zápasech.

V uličkách kolem městského fotbalového stadionu to skutečně vypadalo jako na manévrech. „Čekala jsem na manžela u Krčku. Chodíme na fotbal pravidelně, ale fanoušci Sigmy byli hodně nepříjemní. Procházeli přímo kolem mne a dělali dost bordel. Měla jsem strach,“ vylíčila situaci pár minut před zápasem třicetiletá Karolína Marková z Uherského Hradiště.

Už před výkopem museli policisté zajistit prvního fanouška. Močil totiž u kina Mír a nereagoval na jejich výzvy. Dalšího incidentu se dopustil osmadvacetiletý muž z Kroměříže, který na vlakovém nádraží vystrkoval na policisty holý zadek a sprostě jim nadával.
„Nereagoval na naše výzvy. Protože neposlechl, tak i on putoval na obvodní oddělení, kde byl až do ranního vystřízlivění,“ poznamenal Mergental s tím, že pokutu za přestupek proti veřejnému pořádku a svezení do protialkoholní záchytné stanice si vysloužil také sedmatřicetiletý muž z Hulína. Pozdě večer si totiž lehl na kapotu policejního auta před budovou hradišťské policie a odmítal z ní slézt. V krvi měl dvě promile alkoholu.

Nejvážnější situace byla ve Smetanových sadech. Tam došlo ke rvačce. Dva fanoušci Slovácka napadli při cestě ze stadionu příznivce Sigmy.

„Povalili jej na zem a začali do něj kopat. Policisté ale byli poblíž a napadání udělali přítrž. Psovodi se svými psy se za oběma útočníky rozběhli a oba zajistili. Patnáctiletý mladík a jeho dvacetiletý společník skončili v poutech a byli převezeni na policejní oddělení, kde dostali pokutu za spáchání přestupku proti veřejnému pořádku,“ popsal Mergental.
Klub 1. FC Slovácko vnímal zápas jako jeden z těch rizikovějších. „To víte, bylo to moravské derby. Ale kdybych to měl celé zhodnotit, tak si myslím, že to bylo po všech stránkách dobře zvládnuté,“ shrnul marketingový manažer 1. FC Slovácko Marek Jurák.