Slovácko se nejprve utká s výběrem Hodonínska a následně se slovenskou Trnavou. První duel začíná v 15, druhý je na programu v 17.30 hodin.

Původně bylo přitom avizováno, že se Slovácko střetne pouze s Trnavou, to však trenér Slovácka Miroslav Soukup uvádí na pravou míru. „Kvůli vytížení hráčů jsme od začátku chtěli hrát zápasy dva. Jen bylo otázkou, s kým druhý duel odehrajeme. Z Trnavy nám sdělili, že dvě mužstva dohromady nedají, nedopadla ani jednání s nějakým dalším slovenským týmem. Jirka Dekař (Soukupův asistent – pozn. aut.) ale stejně jako vloni rozhodil sítě a domluvil, že se střetneme s výběrem Hodonínska."

V modrobílém dresu se opět neobjeví trio Libor Došek, Jan Trousil, Lukáš Fujerik. „Všichni tři už trénují naplno bez omezení, zápasový zápřah ale prozatím nechceme riskovat. První dva už by však mohli naskočit v sobotu v Žilině," věří Miroslav Soukup. S jistotou se naopak na hřišti objeví Lukáš Kubáň, který dvojzápas v Nitře rovněž vynechal. „Měl jen koňara, teď už je naprosto fit," poznamenal hradišťský kouč.

Ten odmítá, že by proti domácímu výběru poslal na hřiště „béčko" a silnější tým odehraje duel s účastníkem Evropské ligy Trnavou. „Tak se věci nemají. Je to příprava a v ní nám nejde o výsledky. Chceme si vyzkoušet určitě varianty, dát prostor hráčům, kteří bojují o místo v kádru," uvedl Soukup, kterého mrzí, že se do přípravy s mužstvem zatím nezapojil útočník z Ghany. „Český konzulát v Ghaně bohužel funguje pouze ve středu. Věřím, že si ihned vyzvedne víza, do večera přiletí do Česka a od čtvrtku se s námi zapojí do přípravy. Nedá se nic dělat, musíme být trpěliví," pokrčil rameny Miroslav Soukup.

Ve Slovácku tak vedle hráčů, kteří se vrátili z hostování v jiných klubech, je prozatím na zkoušce pouze sedmnáctiletý kyperský útočník Kristis Andreau. Z testu Martina Holka z Ústí nad Labem totiž sešlo, neboť jej stále trápí zraněná třísla. Ze stejného klubu už je ovšem jednou nohou na Moravě Jan Martykán, i když smlouva ještě není podepsaná. „Stále s Ústím řešíme detaily ohledně odstupného, ve čtvrtek by na závěrečné schůzce měl všechno doladit ředitel klubu Vladimír Krejčí. Je pravda, že Martykánovi tam skončila smlouva a nemuseli bychom s Ústím vůbec jednat, chceme se však korektně domluvit a nedělat to přes smírčí komisi. Navíc Ústí má u nás své zájmy, je možné, že by tam mohl na hostování zamířit někdo z našich mladíků," potvrdil Miroslav Soukup, že zkušeného záložníka mohou fanoušci po Stanislavu Hofmannovi považovat za druhou letní posilu Slovácka.