1. FC BRNO - 1. FC SLOVÁCKO 2:1 (1:1)

V sestavě Slovácka se neobjevil poslední z Makedonců Nestoroski, který v předchozím duelu s Olomoucí utrpěl zranění palce na noze. „Podstoupil drobný operační zákrok, strhávali mu nehet, takže zatím nemůže obout kopačky. Rád bych jej ale vyzkoušel už ve středu, uvidíme, jak se to vyvine dál,“ poznamenal trenér Josef Mazura, který poslal na umělý trávník to nejsilnější, co měl k dispozici. „V takové sestavě jsme se nepotkali celý podzim, tak jsem si chtěl vyzkoušet některé věci, které bychom rádi zkusili i na jaře,“ vysvětlil svůj tah kouč Slovácka.

Úvod zápasu však jeho svěřencům nevyšel a už od 6. minuty prohrávali. Mareček našel přesným centrem Rabušice a mladý reprezentant poprvé překonal Vaška – 1:0.

Pak ovšem převzali taktovku Němčický a spol. a brzy se dočkali vyrovnání. Heskova šance sice ještě gólem neskončila, Abrahámova hlavička však již brněnskou síť rozvlnila – 1:1. Slovácko mělo i další příležitosti, útočnému duu Švancara – Hesek ale scházelo přesnější zakončení. „Škoda, že Peťa Švancara nedal gól, ve druhé půli by se nám hrálo lépe,“ litoval Josef Mazura.

Krátce po změně stran se tak znovu připomnělo Brno. Veterán Dostálek prošel obranou hostí jako nůž máslem a podruhé poslal svůj tým do vedení – 2:1. Pak se opět hrálo podle slováckých not, jenže to hlavní – góly – chybělo. Neujaly velké šance Švancary, Nulíčka a Gondy, trocha štěstí chyběla i při Fujerikově obloučku. A když se neujaly ani šikovná teč Němčického a Fujerikova dělovka, odjelo Slovácko z Brna s prázdnou.

Z tří porážek ve třech střetnutích nemohl mít trenér Mazura radost, snažil se však najít i pozitivní věci. „Samozřejmě, že není příjemné prohrávat. Na druhou stranu je lepší prohrát teď, než kdyby se nám to mělo stát v soutěži. Chtěli jsme si tady vyzkoušet čtveřici Makedonců plus další hráče. To je šest lidí, které jsme tady viděli a vyzkoušeli si je tady. Teď se budeme bavit, jak to bude dál,“ uzavřel Tipsport ligu hradišťský trenér.

Fotbalisté Slovácka v turnaji nepostoupili ze skupiny, a tak museli hledat jiné soupeře. V tomto týdnu je tak čekají dvě utkání na Širůchu ve Starém Městě. Nejprve ve středu 20. ledna ve 14.00 hodin přivítají Zlín, v sobotu 23. Ledna pak změří síly s účastníkem slovenské Corgoň ligy Dubnicí.

Branky: 6. Rabušic, 49. Dostálek – 14. Abrahám. Slovácko: Vašek – Kubáň (46. Randa), Němčický, Formánek, Urbánek (46. Daníček) – Fujerik, Zelenka (46. Valenta), Abrahám, Cleber (46. Gonda) – Hesek (46. Nulíček), Švancara (68. Chmelíček).