V dresu domácích se nebjevil gólman Filipko, který má lehce poraněné koleno. V bráně se tak objevila jediná zimní posila klubu Dušan Melichárek. Chyběli i dva útočníci Václav Ondřejka (teplota) a Marián Kovář (střevní potíže).

„Byl to náš nejpověděenější výkon v zimní přípravě. Mohli jsme sice vstřelit víc branek a inkasovaný gól byl zbytečný, přesto jsem spokojen. Ze tří zápasů, ve kterých jsme nastoupili v nejsilnější sestavě (vedle dnešního duelu ještě Zlaté Moravce a Trenčín – pozn. aut.), máme bilanci dvě výhry a jedna neštastná porážka,“ nechal se slyšet trenér Slovácka Miroslav Soukup.

Slovácku vyšel vstup do utkání a již v 9. minutě se prosadil David Pavelka. Slovácko hrálo aktivně a vytvářelo si i další brankové příležitosti. Druhého gólu se v mrazivém počasí dočkali fanoušci pět minut před přestávkou, kdy se ve skrumáži odrazil míč k Tomášovi Košútovi, jenž pohotovn zvýšil vedení Slovácka na 2:0.

V aktivní hře pokračovali domácí i po změně stran a vytvářelo si další gólové příležitosti, ale šance Valenty, Doška a Trávníka v síti neskončily, a tak udeřilo na druhé straně a hosté ze Senice snížili po rohovém kopu na konečných 2:1.

1.FC Slovácko – FK Senica 2:1 (2:0)

Branky 1. FCS: 9. Pavelka a 39. Košút.

Slovácko: Melichárek – Reinberk (46. Kordula), Košút (46. Mezlík), Trousil, Kubáň – Volešák (62. Hlúpik), Valenta, Daníček, Pavelka (72. Palko) – Došek, Čtvrtníček (46. Trávník).

V dalším přípravném, utkání čeká Slovácko ve čtvrtek FC Nitra, se kterou se Slovácko utká ve dvojzápase v 11.00 respektive 13.00 hodin. Obě utkání se odehrají na kunovické Bělince.