1.FC Slovácko – Opava 5:1 (3:1)

Právě útočník z Toga byl tím, kdo se do střelecké listiny zapsal jako první. Už v 6. minutě unikl opavské obraně, obešel i gólmana Lasáka a poslal míč do odkryté brány. Snaha jednoho z bránících hráčů byla marná.

Domácí na hřišti jasně dominovali a po faulu na Diviše zvýšil z penalty Kerbr. Tři minuty před přestávkou se dočkal i hodně aktivní Tomáš Zajíc, který proměnil svou třetí šanci v zápase.

Těsně před odchodem do kabin si vybrali světlejší chvilku i hosté, když se z přímého kopu hezky trefil Zapalač.

Kormidlem zápasu ale tento gól nepootočil. Slovácko nadále diktovalo tempo hry a vytvářelo si jednu šanci za druhou. Do role hlavního paliče se pasoval Koné, který mohl hned třikrát rozšířit svůj střelecký účet.

Převahu Slovácka dalšími dvěma brankami ovšem podtrhli jiná „K" v modrobílém dresu. Nejprve prostřelili Lasáka Kalouda, chvíli po něm se hlavou trefil i Košút.

Branky: 6. Koné, 27. z pen. Kerbr, 42. Zajíc, 71. Kalouda, 73. Košút – 45. Zapalač.

1.FC Slovácko – 1. poločas: Heča – Reinberk, Šimko, Košút, Hoffman, Daníček, Šumulikoski, Diviš, Zajíc, Koné, Kerbr. 2. poločas: Daněk – Chyla, Košút, Daníček, Šimko, Ťok, Kerbr (68. Havlík), Kalouda, Reinberk, Hlúpik, Koné (68. Biolek). Trenér: Levý.