Oběma mužstvům se v dosavadním průběhu Gambrinus ligy zatím daří na jedničku, což by rády potvrdily i v dnešním (v pondělním) vzájemném duelu. Bitva na Moravském poli je očekávána s velkým napětím, zaplněný stadion se může těšit na parádní podívanou.

1. FC SLOVÁCKO – SIGMA OLOMOUC

Dnes 18.00

Bilance: 16 zápasů – 6 výher, 4 remízy, 6 porážek, skóre 21:19.

Pokud by všechno mělo vypadat podle statistických údajů z předchzích vzájemných duelů, nemusela by Sigma na Slovácko snad ani jezdit. Oba soupeři se totiž až neuvěřitelně drží hesla můj dům, můj hrad. Ani jedno z mužstev nedokázalo na hřišti svého rivala nikdy zvítězit, v osmi duelech shodně získaly pouhé dva body. Domácí bilance Slovácka i Sigmy je jednoduše famózní – osm zápasů, šest výher, dvě remízy, žádná porážka.

Tým z Uherského Hradiště je navíc v letošní sezoně doma takřka stoprocentní, body ztratil jen za remízu s Ústím nad Labem. Na Slovácku ale přesto stále panuje hlad. „Chceme znovu bodovat. Šestnáct bodů v této fázi sice vypadá moc hezky, ale do konce podzimu zbývá ještě pět kol. A my se musíme snažit dostat přes dvacet bodů, aby jarní část sezony mohla být trochu klidnější,“ říká domácí trenér Miroslav Soukup.

I když se jeho svěřencům zatím daří, nezapomíná se dívat za sebe. „Liga je strašně vyrovnaná, po dvou třech kolech může být tabulka ještě našlapanější. Troufám si říci, že letošní liga bude zejména v boji o sestup hrozně zajímavá. O titul budou hrát tři až čtyři mužstva a ostatní moc klidu mít nebudou,“ prorokuje bývalý trenér mládežnických reprezentací Česka a Egypta.

Jeho olomoucký protějšek Zdeněk Psotka očekává nesmírně těžké utkání. „Slovácko hraje hlavně doma vynikající fotbal. Navíc s podporou nejlepších fanoušků v lize, kteří dokáží tým podporovat celých devadesát minut. To vše se odráží i na postavení v tabulce, kdy je Slovácko šesté a má jen o tři body méně než my. Na jeho půdě je těžké Slovácko porazit,“ skládá Psotka domácí jedenáctce kompliment.

Sigma by na stadionu Miroslava Valenty ráda přerušila sérii dvou porážek. „Neprohráli ale kvůli tomu, že by ztratili formu. Spíš jen neměli tolik štěstí. Herně to z jejich strany bylo dobré, jenom jim to nevyšlo výsledkově,“ odmítá Miroslav Soukup, že by nezdary v Teplicích a doma se Spartou mohly na soupeři zanechat stopy.

Podle vyjádření obou trenérů se fanoušci rozhodně mají na co těšit. Oba týmy chtějí hrát na vítězství, dá se tedy očekávat otevřený útočný fotbal. „Pro diváky to rozhodně bude atraktivní utkání, očekávám plný stadion. Co se týká samotné hry, tak se snažíme nerozdělovat utkání na domácí a venkovní,“ tvrdí Zdeněk Psotka. „Nemáme důvod na naší hře něco výrazněji měnit. Jdeme svojí cestou, chceme vybudovat a stabilizovat tým, vytvářet si svůj herní styl. Doma hrajeme ve dvanácti lidech, což je ohromně znát. Proto toho musíme využít,“ přidává se Miroslav Soukup, který před utkáním musel vyřešit jeden velký problém.

Proti silné útočné vozbě Sigmy totiž nemůže nasadit klíčového muže slovácké defenzivy Tomáše Košúta, který si odpyká jednozápasový trest za vyloučení v Ostravě. Na jeho nahrazení se domácímu kouči nabízely dvě varianty – Jaroslav Starý a Petr Reinberk. Podle všeho to vypadá, že „B“ bude správně.

Předpokládaná sestava Slovácka: Filipko – Kuncl, Mezlík, Reinberk, Kubáň – Fujerik, Kordula, Volešák, J. Valenta – Švancara, Ondřejka.

Po zápase se Sigmou jedno pivo zdarma

Uherské Hradiště – Ať už utkání s Slovácka s Olomoucí dopadne jakkoli, může každý návštěvník utkání se Sigmou Olomouc po zápase spláchnout své dojmy jedním pivem na účet Gambrinusu, hlavního partnera nejvyšší domácí fotbalové soutěže.

„Každý z návštěvníků zápasu dostane ke své vstupence kartičku, po jejímž předložení mu v některé z Gambrinusem určených hospod číšník přinese k prvnímu objednanému pivu druhé zdarma,“ informoval mluvčí 1. FC Slovácko Aleš Mazúrek.

Kartičku si mohou fanoušci vyměnit za pivo v těchto podnicích v Uherském Hradišti: Pivnice Krček, Bar Mozaika, Pivnice Tesař, U Hejtmana Šarovce, Hospoda na ulici J. E. Purkyně. Akce platí pouze v den zápasu a týká se pouze plnoletých osob.