Parta trenéra Martina Svědíka se totiž v domácím poháru konečně představí před vlastním publikem. Odpadá zdlouhavé cestování, soupeř je hratelný. Daníček a spol. v boji o postup mezi osm nejlepších týmů vyzvou druholigovou Viktorii Žižkov.

„Jsme rádi, že hrajeme hlavně doma a nemusíme nikam daleko cestovat. Postup s týmem z nižší soutěže je pro nás povinností,“ ví manažer prvního týmu Slovácka Veliče Šumulikoski

Aktuálně sedmý tým F:NL ale nebude snadným protivníkem. Vždyť v minulém kole celostátního poháru vyřadil Karvinou, kde zvítězil 2:0. „Pohár bereme vážně. Na zápas se dobře připravíme,“ slibuje Šumulikoski.

Mnohem náročnější než krajský rival to budou mít fotbalisté Zlína. Ševci se totiž představí na hřišti v Mladé Boleslavi.

„Je to velmi těžký los. Víme o útočné síle soupeře. Komličenko s Mešanovičem jsou velice kvalitní útočníci. U nás je na hostování Tomáš Wágner, ale v tuto chvíli nevím, jestli bude moct nastoupit,“ uvedl generální ředitel zlínského Fastavu Zdeněk Grygera.

Los osmifinále MOL Cupu se uskutečnil v pátek dopoledne v sídle FAČR na Strahově. V osmifinále je třináct prvoligových týmů, dva druholigové a jeden třetiligový mančaft. Při losu už mužstva nebyla rozdělena na licenční a nelicenční, losovalo se z jednoho koše. Oficiálním hracím termínem je středa 30. října.

Los osmifinále MOL Cupu

Dvojice: FK Chlumec nad Cidlinou – FC Viktoria Plzeň, České Budějovice – Sparta Praha, Mladá Boleslav – Fastav Zlín, Sigma Olomouc – Dukla Praha, SFC Opava – FK Jablonec, FC Slovan Liberec – FK Teplice, FC Baník Ostrava – Slavia Praha, 1. FC Slovácko - Viktora Žižkov.