A co teprve ten domácí… Jedinou branku zápasu totiž po nevídané kličkované Libora Doška vstřelil Vlastimil Daníček, pro kterého to byla premiérová trefa v nejvyšší soutěži.

1. FC SLOVÁCKO – JABLONEC 1:0 (0:0)

Pověst obou soupeřů slibovala útočné manévry a dění na trávníku to jen potvrdilo. Hra se po celých devadesát minut rychle přelévala z jedné strany na druhou, a i když se ne každou akci povedlo dostáhnout k zakončení, fanoušci si přišli na své.

Tribunami to hned na začátku pořádně zahučelo především při Daníčkově pokusu z otočky a na druhé straně při Jarolímově projektilu, který prosvištěl jen těsně vedle pravé tyče Filipkovy brány.

V 15. minutě se velmi dobré pozici ocitl Došek, po zbrklé střele se však mohl jen chytit za hlavu. Vzápětí odvrátil nedůrazně míč Reinberk a Jablonec málem trestal. Piták bleskově našel Kopice, který naštěstí pro domácí tváří v tvář Filipkovi mířil nad.

„Vstup do zápasu vypadal z naší strany hrozně, říkal jsem si, že musíme prohrát rozdílem třídy. I díky střídání se ale naše hra zlepšila,“ zlobil se na své svěřence trenér Miroslav Soukup, podle kterého se však hra mužstva i díky střídání zlepšila.

Sedm minut před přestávkou hradišťský stadion dokonce vybuchl nadšením, když Valentův krásný centr za obranu uklidil do brány Došek. Euforie domácích ale trvala jen chvilku, autor gólu totiž stál v milimetrovém ofsajdu.

Skvělý fotbal nahoru dolů pokračoval i po přestávce, akteři zápasu jakoby nechtěli dát fanouškům ani chvilku vydechnout. Stoprocetní tutovku měl na noze po Doškově vyhraném vzdušném souboji Daníček, Špit jej ovšem vychytal. Explozi Slováckého pekla tak přinesla spolupráce této dvojice až v 73. minutě.

Přestože se ve střelecké listině skví jméno Vlastimila Daníčka, minimálně osmdesátiprocetní podíl měl na vedoucí brance Libor Došek. Hradišťský dlouhán totiž fantasticky vymíchal tři obránce Jablonce a předložil svému spoluhráči míč jako na stříbrném podnose.

„S Doškem jsme měli velké problémy, stoperská dvojice si nedokázala poradit s jeho hrou. Za rámeček si pak nedají situaci před gólem. Tam mě vstávaly vlasy hrůzou, že mu nejsme schopní alespoň ukopnut balon,“ nevěřil jablonecký kouč František Komňacký, co že to Došek provedl s jeho obránci.

„Klobouk dolů před Liborem, jak byl dnes aktivní a nebezpečný. Jeden sporný gól mu neuznali, pak ale udělal druhý pro Daníčka,“ chválil jediný útočný hrot Soukup.

Pár minut nato ale mohlo být vyrovnáno. Obrana Slovácka dala poprvé kousíček volného prostoru Lafatovi a Filipko už se jen bezmocně otáčel za míčem mířícím za jeho záda. Nejlepší kanonýr Gambrinus ligy však tentokrát vyšel naprázdno. Štěstí se totiž přiklonilo na stranu Slovácka, „kulatý nesmysl“ se od tyče odrazil přímo do náruče domácího gólmana.

Domácí hnáni skvělým publikem těsný náskok udrželi až do konce a mohli slavit třetí ligovou výhru v řadě. Série neporazitelnosti pak trvá již šest zápasů.

„Všem hráčům patří velká gratulace, jak k zápasu přistoupili a odbojovali ho. S výsledkem i naším výkonem vyjma úvodní čtvrthodiny jsem strašně spokojený,“ nechal se slyšet kouč Slovácka.

„Odjíždíme zklamaní, že jsme nezískali ani bod. Nevyrovnali jsme se ale domácícm v důrazu a osobních soubojích, nedostali jsme se k naší hře. Oba týmy si vytvořily stejně šancí, my jsme je ale prohospodařili, zatímco soupeř ne. Proto je výhra domácích zasloužená,“ uznal František Komňacký.

Branky: 73. Daníček. Rozhodčí: Mikel – Večeřa, Slavík. ŽK: Kordula, Košút, Došek – Loučka, Voahlík. Diváci: 4458. 1. FC Slovácko: Filipko 2 – Reinberk 4 (26. Mezlík), Trousil 2, Košút 1, Kubáň 2 – Pavelka 3, Daníček 2, Kordula 2, Valenta 2 (90. Poliaček), Ondřejka 2 (87. Fujerik) – Došek 1. Trenér: M. Soukup. Jablonec: Špit 2 – Eliáš 3, Pavlík 3, Zábojník 3 – Loučka 2 – Kopic 2 (70. Třešňák), Jarolím 3 (89. Vošahlík), Piták 3 (76. Vaněk), Kovařík 4, Jablonský 3 – Lafata 3. Trenér: F. Komňacký.