Sigma tak zůstává po čtvrtém kole Gambrinus ligy v minusu, kam ji ve čtvrtek uvrhl disciplinární trest.

Už první poločas nedělního duelu na Andrově stadionu nenabídl žádnou velkou fotbalovou parádu.

Hanáci sice měli vytrvalou převahu a Heinz hned v úvodu trefil tyč, když vystihl nepříliš dobře vymyšlenou malou domů od Kubáně.

Jinak ale příliš zaznamenání hodných momentů na hřišti nebylo. Sigma se proti soustředěné obraně soupeře prosazovala jen velmi těžko.

Snad jen Navrátilův pokus bez přípravy, který skončil na horní síti a na druhé straně Ondřejkův brejk zakončený pro změnu do boční sítě.

Mimo trávník se olomoucký kotel statečně držel proti jako vždy výborným fanouškům Slovácka a hlasitě podpořil potrestaného brankáře Petra Drobisze. Ten se podpory dočkal také od lavičky. Vedoucí týmu Adam Košař a fyzioterapeut Jiří Procházka měli na sobě jeho dres s číslem 18.

Po pauze to nakonec dlouho přece jen vypadalo na idylu. Už po deseti minutách druhého dějství se parádně z dálky trefil Jakub Petr.

Olomoucký útočník napřáhl z dobrých pětadvaceti metrů a technická střela přeletěla gólmana Filipka a zapadla přesně do horního rohu slovácké branky.

Slovácko mohlo bleskově odpovědět, když olomoucká obrana zaspala a z levé strany přilétl centr na nehlídaného Doška. Slovácký dlouhán měl ale míč kousek za sebou a tak hlavičkoval nad branku.

Sigma se z varování poučila a v dalších minutách kontrolovala utkání. Jenže se jí nedařilo pojistit náskok. Heinzova střela z otočky, stejně jako pokus stejného fotbalisty z voleje, Filipka ke kapitulaci nepřinutili.

Třináct minut před koncem se však Slovácko ze spíše ojedinělého brejku dočkalo vyrovnání. Střídající Pavelka si precizně zpracoval dlouhatánský pas Reinberka a podél Šustra bleskurychle a hlavně přesně zakončil.

Ze závěrečného náporu Sigmy stojí za zmínku jen rána Murina, s níž si ale Filipko poradil.

„Bylo to pro nás těžké utkání. Olomouc měla většinu zápasu převahu v držení míče a my jsme se hlavně bránili. Věděli jsme, že potřebujeme uhrát body a někde se odrazit i za cenu toho, že fotbal nebude líbivý,“ říkal po utkání trenér Slovácka Miroslav Soukup.

„Bod je pro nás v naší situaci velmi důležitý, protože jsme přerušili tu černou sérii. Přestože náš výkon nebyl tak kvalitní, tak si odvážíme bod. V předchozích zápasech se Spartou nebo Příbramí jsme byli za hru chválení, ale odcházeli jsme bez bodu. Za hru se dnes trochu budeme stydět, ale máme bod,“ řekl Soukup.

To je ho protějšek Zdeněk Psotka s výsledkem, ale ani výkonem svých svěřenců nemohl být spokojen.

„Očekávali jsme, že Slovácko bude hrát hodně zezadu, a tak budeme muset být v kombinaci hodně rychlí. Bohužel dneska nám ve hře chybělo tempo. Bylo to dáno tím, že Slovácko hodně kouskovalo hru, ale také tím, že jsme nebyli dostatečně v pohybu a v nabídce. Nebyli jsme dost důrazní v osobních soubojích a proto náš výkon vypadal tak, jak vypadal,“ láteřil kouč Sigmy.

„Věřili jsme, že když se nám podaří prolomit ten val, tak naše hra bude pohlednější, lepší, jenže se tak bohužel nestalo. Náš výkon dnes nebyl kvalitní,“ doplnil Psotka.

SK Sigma Olomouc – 1. FC Slovácko 1:1 (0:0)

Branky: 54. Petr – 77. Pavelka.

Rozhodčí: Adámek – Lakomý, Paták. ŽK: Kubáň. Diváků: 5967.

Sigma: Šustr – Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek – Hořava (83. Murin), Rossi, Navrátil (75. Bajer) – Varadi, Heinz, Petr (67. Schulmeister). Trenér: Zdeněk Psotka.

Slovácko: Filipko – Reinberk, Trousil, Košút, Kubáň – Ondřejka (90. Mezlík), Valenta, Kordula, Poliaček (56. Pavelka), Hlůpik (73. Kerbr) – Došek. Trenér: Miroslav Soukup.