Právě u srdcaře týmu, který má vyhřezlou plotýnku, dlouhý seznam marodů začíná. „Je to hodně závažné zranění. Podle lékařů operace a rehabilitace vyřadí Michala minimálně na dva měsíce přípravy. Budeme se muset bez něj pro začátek ligy obejít," uvědomuje si hlavní kouč Miroslav Soukup.

„Troufám si říct, že ve většině zápasů, ve kterých jsme hráli dobře, byl na hřišti. Je to srdcař a bojovník a umí to přenést na celé mužstvo. Každý tým takové typy hráčů shání a bude nám chybět," uvědomuje si zkušený trenér.

Jeho úlohu na hřišti by měla převzít 29letá posila z Ústí nad Labem Jan Martykán. „Bude tím, kdo Michala na hřišti nahradí. Je zkušený a je zvyklý hrát ligové zápasy. Nebude to pro něj žádná změna," doufá Soukup.

Ten nemůže počítat ani se záložníkem Jiřím Perutkou, který si po čtrnácti dnech přípravy obnovil zánět achilovky. „Léčba bude delší. Do začátku ligy s ním nemůžeme počítat," mračí se Soukup.

Podobně je na tom také Filip Hlúpik, který se zotavuje po operaci tříselní kýly. „Je týden po operaci. Do měsíce by mohl s námi trénovat naplno," doufá trenér Slovácka.

Navíc ani soustředění v rakouském městečku Windischgarsten se neobešlo bez zdravotních komplikací. „Proti Grafendorfu (nováček čtvrté nejvyšší rakouské soutěže – pozn. aut.) jsme museli střídat Frantu, který dostal koňára. Kubáň si pro změnu v sobotu proti Plovdivu narazil kyčli. Nechtěli jsme riskovat, tak jsme jej vystřídali. Věřím, že se dá přes týden do pořádku a bude připravený. Jinak naštěstí kluci, kteří měli problémy před soustředěním, jsou již v pořádku," oddechl si zhluboka Soukup.

Přesto všechno je ale Soukup s náplní a přípravnými duely spokojený. „Vše proběhlo, jak jsme si naplánovali, byť některé dny nám hodně pršelo. Nemuseli jsme přesto zrušit ani jeden trénink a překládat zápas z důvodu počasí. V okolí trénoval FC Köln a hráli zápas s Regensburgem, který musel být přerušen pro bouřku. Nám se takové potíže vyhnuly," vyloudil Soukup na své tváři lehký úsměv.

Navíc jej může hřát fakt, že i přes četná zranění oficiálně v kabině přivítá novou posilu. Zaujal jej totiž slovenský útočník Marek Kuzma ze Slovanu Bratislava. „S Markem jsme dohodnutí, zbývá doladit technické záležitosti. Formu musíme ještě dořešit, ale předběžně jsme domluvení na hostování s možností uplatnění opce. Do úterý bychom jej chtěli mít zaregistrovaného," přeje si Soukup.

BOTEV PLOVDIV – 1. FC SLOVÁCKO 4:2 (2:0)

Branky: 21. a 38. Nedělev, 63. Grynčarov, 90. Cvetkov z pen. – 48. Volešák, 68. Kerbr. 1.FC Slovácko: Melichárek – Kubáň (58. Starý), Košút, Trousil, Reinberk (46. Kuncl) – Kerbr, Martykán, Daníček (58. Trávník), Volešák (75. Čtvrtníček) – Došek, Kovář (46. Kuzma). Trenér: Miroslav Soukup.