Jako první balili kufry stoper Patrik Jacko z Prešova a korejský útočník Roan Kwon, oba ukončili testy už po druhém přípravném zápase.

Největší rozruch způsobil Francis Koné v zápase proti Karviné. Útočník z Toga nastoupil na druhý poločas, jeden gól vstřelil a na další dva přihrál. Bylo radost sledovat fotbalovost a práci s míčem urosteného forvarda. I když další přípravné utkání už se na hřišti vinou zranění neobjevil, podepsal s vedením Slovácka tříletou smlouvu. „Hráče jsme si vyhlídli, osobně jsem chtěl útočníka už delší dobu. Ukázalo se, že Francis Koné má svoji kvalitu. Je to typ, který jsme hledali," řekl na jeho adresu kouč Svatopluk Habanec.

Spokojenost zářila i z očí důrazného útočníka. „Jsem rád, že se přestup povedlo dotáhnout do konce. Řídím se tím, že nejdůležitější je hrát někde, kde je člověk spokojený. Potom může být dobrý i na hřišti. To je jedna z věcí, která mě do Slovácka táhla, líbí se mi stadion i celkové zázemí klubu," nechal se slyšet pro klubový web Francis Koné a pochvaloval si i přijetí od nových spoluhráčů. „Kluci jsou od první chvíle opravdu přátelští. Chovají se ke mně jako k bráchovi. Hned, jak jsem přijel, vzali mě na koupaliště, šli jsme do města na něco jako welcome párty. I díky tomu jsem si hned říkal, že tady chci zůstat. Parta je skvělá."

Jenže vinou drobného zranění a manka ve fyzické přípravě si budou muset fanoušci na první start exotické posily počkat. „K dispozici bude nejdříve za tři týdny," řekl po generálce kouč Slovácka.

Další testovaný útočník Roman Sábler se také nepředvedl ve špatném světle, ale vytoužené angažmá v Uherském Hradišti nezískal. Fotbalista z Dunajské Stredy nakonec skončil u bývalého trenéra Vansdorfu Zdeňka Frťaly v Podbrezové.

Téměř v každém přípravném zápase nastoupil stoper Dominik Simerský. Dvaadvacetiletý fotbalista, který mám na svém kontě 21 ligových zápasů, v lize debutoval už v osmnácti letech v dresu brněnské Zbrojovky. Přestože byl jeden z nejvytíženějších hráčů přípravy, tak se v týdnu před generálkou nečekaně dozvěděl, že s ním Slovácko nepočítá.

Jako poslední přišel na zkoušku Marek Šíša z juniorky plzeňské Viktorie. Devatenáctiletý obránce odehrál v uplynulé sezoně za juniorku 29 zápasů, na první ligový start zatím čeká. V dresu Slovácka nastoupil na 73 minut proti nizozemskému Eindhovenu a na poločas v generálce proti Třinci. O jeho osudu se rozhodne těsně před startem ligy. „Jeho testy vyhodnotíme v závěru týdne," řekl na jeho adresu kouč Slovácka, kterému do kádru vedle Koného přibyly ještě dvě staronové tváře Hofmann s Daníčkem, kteří se vrátili z hostování.

Nové tváře v letní přípravě Slovácka

Návrat z hostování:

Stanislav Hofmann ze Sokolova, Vlastimil Daníček z Karviné.

Na testech:

Patrik Jacko, Dominik Simerský, Francis Koné, Roman Sábler, Marek Šíša. Roan Kwon.

Uspěl: Francis Koné – podepsal v klubu tříletou smlouvu.