„Je pozitivní, že se nám podařilo vrátit zpět do zápasu a že hráči ukázali touhu s nepříznivým zápasem něco udělat,“ uvedl na klubovém webu trenér Slovácka Michal Kordula.

Středeční duel se hrál pouze dvakrát pětatřicet minut. „Původně jsme nechtěli nastoupit vůbec,“ přiznává Kordula. „Měli jsme za sebou náročné tréninky a chtěli jsme se věnovat spíše taktice, ale nakonec jsme se soupeřem dohodli, že zápas přeci jen odehrajeme alespoň v kratším čase. Nakonec to byla velmi dobrá prověrka se soupeřem, který hrál velmi agresivně na hranici zranění,“ přidává.

Záložník Slovácka Patrik Hellebrand ještě jako žák zlínské sportovní školy svůj talent rozvíjel na turnajích McDonald's Cup.
Fotbalové geny v rodině Hellebrandů: syn Patrik teď bojuje o místo ve Slovácku

Kouč Slovácka musel hned v úvodu utkání dvakrát střídat. Nejprve šel ze hřiště Navrátil, vzápětí opustil trávník také Sikharulidze. „Honza se necítil dobře a Irakliho po včerejším rychlostním tréninku v písku táhly stehenní svaly,“ vysvětluje Kordula.

Moravané se proti Ordabasy prosadili až za nepříznivého stavu 0:2 ve druhé půli. Nejprve Nejprve ve 48. minutě snížil po Kubalově přihrávce nepokrytý Sadílek, následně po pěkné akci na pravé straně a centru Jurošky poslal míč do sítě Kubala. „Vstup do zápasu jsme neměli dobrý. Soupeř byl mnohem agresivnější a zaslouženě šel do dvoubrankového vedení. Ve druhém poločase byl náš výkon mnohem lepší. Podařilo se nám nepříznivý stav vyrovnat,“ hodnotí duel Kordula.

1. FC Slovácko. Na snímku se radují zleva Tomáš Zajíc a Jan Navrátil.
Konkurence? Kdo bude dávat góly, bude hrát, ví Zajíc

Fotbalisté Slovácka zakončí pobyt na Turecké riviéře sobotním zápasem s ruským týmem FK Tosno. V neděli se Šumulikoski a spol. vracejí do Uherského Hradiště, kde začne závěrečný týden přípravy před startem jarní části HET ligy.

Přípravný fotbal –

FK Ordabasy – 1.FC Slovácko 2:2 (2:0)

Branky Slovácka: 48. Sadílek, 54. Kubala

Slovácko: Daněk – Vasiljev, Hofmann (36. Krejčí), Břečka (36. Šimko), Divíšek (36. Machalík), Janošek, Šumulikoski (36, Sadílek), Kubala (57. Petr), Havlík (36. Juroška), Sikharulidze (20. Zajíc), Navrátil (15. Rezek).