Fotbalisté Slovácka vyběhli na letenský stadion bez sedmi hráčů základní sestavy – čtyři si nechali dát v předchozím duelu úmyslně čtvrtou žlutou kartu, zbývající nenastoupili, protože v karetním ohrožení stále jsou.

SPARTA PRAHA - 1. FC SLOVÁCKO 4:0 (2:0)

A na lavičce hostujícího týmu sedělo šest borců ve věku 17–19 let. „Nic podobného jsem nezažil,“ přiznal s úsměvem Lukáš Zelenka, záložník Slovácka (který nastoupil).

Pravidla podobné chování umožňují. Jako z jiného světa pak může působit příklad z Anglie: když v zápase letošního ročníku Premier League šetřil Wolverhmpton proti Manchesteru United opory, dostal pokutu v přepočtu 740 tisíc korun.

To diváky na Letné zajímat nemuselo, nemohli se ale zbavit dojmu, že tenhle duel (4:0) je tak jednoznačný, až je vlastně nezajímavý…

„Psychicky to pro nás ale nebylo jednoduché, víte, že doma se nám příliš nedaří střílet branky, “ připomněl Jozef Chovanec, generální sportovní manažer Sparty.

Za necelé půl hodiny však bylo v podstatě po veškerém napětí – to na 2:0 zvyšoval tečovanou střelou Žofčák, před ním se gólově prosadil Wilfried.
V 78. minutě vstřelil útočník Pobřeží slonoviny hlavou svůj druhý gól v utkání, konečnou podobu dal výsledku obránce Kušnír.

Slabé zakončení hostujícího Nesteroského, který se ocitl sám před sparťanským gólmanem Kozáčikem, a břevno z hlavy téhož hráče jen vybočilo ze stereotypu.

Ze stereotypu, jímž bylo obléhání slovácké branky muži v rudých dresech. Kdyby domácí proměnili kvantum svých příležitostí, odjelo by Slovácko s ještě větším debaklem; samotný záložník Cleber míč dvakrát vyhlavičkovával z brankové čáry…

Fotbalisté z Uherského Hradiště však upínají všechny zraky k sobotě, kdy doma v klíčovém duelu přivítají tým Příbrami.